امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/02/29 - 10:36 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس پلیس فتا استان کرمان خبر داد؛

دزدان کارت شارژ در دام پلیس فتا

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: دو متهم که با سواستفاده از حساب شهروندان اقدام به خرید کارت شارژ می کردند، در عملیات کارشناسان سایبری پلیس فتا شناسایی شدند و مورد بازجویی قرار گرفتند.

به گزارش  بابل نوین به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰، کامبیز اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: افرادی به دفتر پلیس فتا مراجعه کردند و بیان داشتند مبالغی از حساب بانکی شان بدون اطلاع برداشت شده است.

اسماعیلی افزود: تیم کارشناسان سایبری این پلیس وارد عمل شدند و افسران جنگ نرم با استفاده از توان فنی و امکانات پلیسی متهمان را شناسایی کردند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: طی احضاریه ای این افراد به پلیس فتا فرا خوانده شدند و از متهمان در این خصوص تحقیق به عمل آمد که با توجه به مدارک موجود متهمان راهی جز اعتراف به بزه انتسابی در مقابل خود ندیدند.

این مقام انتظامی افزود: متهمان با انگیزه مالی و خرید کارت شارژ تلفن همراه از اینترنت به صورت های مختلف این اقدام را انجام داده اند که در نهایت پرونده با اتمام تحقیقات به همراه متهم به دادسرا ارسال شد.

وی در پایان هشدار داد: با توجه به اینکه انگیزه اکثر مجرمان سایبری برداشت غیر مجاز است بهتر است همشهریان بیشتر مراقب رمزهای کارت بانکی خود باشند.

انتهای پیام/ر.ق

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين