امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/02/29 - 11:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان
خودرو:

بررسی تعرفه واردات خودرو در دولت/ چهره صنعت خودروسازی باید تغییر کند/ دفاع از خودروهای چینی

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن دفاع از کیفیت بخشی از خودروهای چینی، از بررسی موضوع تعرفه واردات خودرو در یکی ـ دو هفته آینده در هیأت دولت خبر داد.

به گزارش بابل نوین، محمدرضا نعمت‌زاده امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در مورد تعرفه واردات خودرو اظهار داشت: هنوز سیاست خاصی در این مورد اعمال نشده و قرار است موضوع تعرفه واردات خودرو برای سال ۹۵ طی یکی دو هفته آینده در دولت مطرح شود.

وی همچنین با بیان اینکه در دوران تحریم مراودات ایران با بسیاری از کشورها قطع شده بود، افزود: در این شرایط کشور چین، ایران را همراهی کرد و به همین دلیل سازندگان قطعات خودرو برای تأمین نیازمندی کشور به سمت آنها حرکت کرده بودند.

نعمت‌زاده تصریح کرد: البته در چین خودروهایی با استانداردهای ژاپنی و اروپایی تولید می‌شود و در این کشور هم خودرو با کیفیت بالا و هم با کلاس پایین تولید و عرضه می‌شود.

وی تأکید کرد: صرف چینی بودن به معنی نامرغوب بودن کالا نیست و ما باید از تکنولوژی و کالاهای برتر آنها استفاده کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با بیان اینکه صنعت خودرو به دلیل کم‌کاری‌های خودش در گذشته و همچنین تبلیغات دیگران مظلوم واقع شده است، گفت: چهره صنعت خودروسازی کشور باید هرچه زودتر تغییر کند، طوری که مردم به سوار شدن بر خودروهای داخلی افتخار کنند.

نعمت‌زاده همچنین در پاسخ در مورد مذاکره با شرکت‌های خودروسازی خارجی اظهار داشت: با سه یا چهار گروه در حال مذاکره هستیم و با شرکت بنز برای خودروهای سنگین به توافق رسیده‌ایم.

وی در پاسخ به این سؤال که ظاهراً شرکت بنز شروط وزارت صنعت را برای همکاری با ایران نپذیرفته است، گفت: خیر. این طور نیست و بنز شروط ما را قبول دارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين