امروز : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/03/04 - 17:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتشار همزمان دو آلبوم تازه از سالار عقیلی

انتشار همزمان دو آلبوم صوتی و تصویری تازه با صدای سالار عقیلی، شمار آلبوم های منتشر شدهٔ این خواننده را در سال 94، به عدد پنج رساند.
انتشار همزمان دو آلبوم تازه از سالار عقیلی

به گزارش بابل نوین، دو آلبوم موسیقی صوتی و تصویری با صدا و تصویر سالار عقیلی وارد بازار موسیقی شد.این دو آلبوم تازه، با نام های «عاشق می شویم» و «یک خانه پر ز مستان» روی پیشخوان فروشگاه های عرضهٔ محصولات فرهنگی قرار گرفته است.

آلبوم «عاشق می شویم»، اثری است به آهنگسازی پیمان سلطانی، که پیش تر قطعهٔ «ایران جوان» یا «وطن» را با صدای عقیلی و شهرام ناظری منتشر کرده است.«عاشق می شویم» دارای ۱۱ قطعه است که در میانِ آن ها، چهار تصنیف به نام های «عاشق»، «معشوق»، «آتش دل» و «عاشق مشو» نیز به چشم می خورد.افزون بر این چهار تصنیف، ساز و آوازی در مایهٔ اصفهان نیز در این آلبوم وجود دارد که بر روی شعر حضرت حافظ کار شده است. دیگر قطعه های آلبوم را هم تکنوازی و قطعه های سازی شکل داده است.

شعرهای آلبوم «عاشق می شویم» از غلامرضا سلیمانی، ضیاءالدین ناظم پور، حضرت حافظ، پژمان بختیاری و رضا ثابتی است.دو تصنیف «آتش دل» و «عاشق مشو» را سلطانی بر اساس ملودی های استاد مرتضی خان نی داوود و محمود ذوالفنون بازسازی کرده است.

قطعه های این آلبوم را نوازندگان سه ارکسترِ «فیلارمونیک ارمنستان»، «سمفونیک تهران» و «ملل ایران» اجرا کرده اند.تنظیم و آهنگسازی آلبوم را هم پیمان سلطانی عهده دار بوده است. این آلبوم را مؤسسهٔ جامه دران منتشر کرده است.

یک خانه پر ز مستان

اما دیگر آلبوم سالار عقیلی که با فاصلهٔ یکی، دو روز از آلبوم «عاشق می شویم» منتشر شده است، «یک خانه پر ز مستان» نام دارد.

این آلبوم تصویری، دربردارندهٔ کنسرتی است که عقیلی با همراهی گروه کیوان ساکت، چند سال گذشته اجرا کرده است.

این اثر، که آهنگسازی آن را کیوان ساکت انجام داده، دارای دو لوح فشرده است؛ در DVD شمارهٔ یک، قطعه های «فانتزی برای تار و ارکستر»، «خاک وطن»، «قوم به حج رفته»، «مهتاب»، «هامون» و یک خانه پر ز مستان» وجود دارد.

در DVD شمارهٔ دو نیز پنج قطه برای دیدن و شنیدن وجود دارد که عبارت است از: «چارداش»، «نارنجستان»، «خراسانی»، «باران» و «مستند».از ویژگی های این آلبوم، حضور استادان غلامعلی پورعطایی و ذوالفقار عسکریان، دو تن از استادان برجستهٔ موسیقی نواحی ایران، است که امروز دیگر در میان ما حضور ندارند.آلبوم «یک خانه پر ز مستان» به همت مؤسسهٔ ایرانگام منتشر شده است.

با انتشار این دو آلبوم، شمار آلبوم هایی که با صدای سالار عقیلی در سال جاری منتشر شده، به عدد پنج رسید.

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين