امروز : یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/03/27 - 20:01 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رژیم پادشاهی حاکم برعربستان یکی از عوامل ناامنی در منطقه است

امام جمعه بابل : حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بابل با تقدیر از برپایی مراسم ایام فاطمیه و حفظ حرمت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: مراسم باشکوه مختلف فاطمیه و حضور گسترده نشان‌دهنده عنایت و اهتمام مردم به حضرت زهرا (س) و عرض ادب به ساحت مبارک آن حضرت است.

وی با اشاره به روز طبیعت و سنت طبیعت‌گردی در جامعه، تصریح کرد: عالم محضر خدا است و باید حرمت اخلاق، دین خدا و احکام الهی را حفظ کنیم، مبادا در روز طبیعت بعضی افراد در مناطق مختلف جنگلی و بیابان با تفریح و تفرج زمینه شکستن حریم احکام الهی را فراهم کنند.

امام جمعه بابل تصریح کرد: مبادا در این ایام افراد فرصت‌طلب به عیاشی بپردازند و لازم است  فرماندهی انتظامی استان با دادن تذکرات لازم اجازه حرمت‌شکنی به افراد را ندهند.

روحانی با بیان اینکه حفظ  این حرمت هم از سوی ما و هم توصیه به دیگران واجب است، تصریح کرد: بعضی افراد در روز طبیعت در سیزدهم فروردین زباله‌ها را در جنگل‌ها، سبزه‌زارها و دیگر مناطق زیبا در مسیر راه  و یا کنار نهرها می‌ریزند، این افراد از خسارت جبران‌ناپذیر این اقدام به طبیعت با خبر نیستند لذا ضروری است فرهنگ توجه به طبیعت در جامعه نهادینه شود.

این مسئول با بیان اینکه حکومت اسلامی زمینه اجرای عدالت الهی را برای مردم میسر می‌کند، ادامه داد: خداوند در دوازدهم فروردین مبارک‌ترین روز را برای ملت ایران مقدر کرد که باید قدردان نعمت حکومت اسلامی باشیم.

روحانی مهم‌ترین وظیفه ملت را حفظ  اسلامیت نظام برشمرد و خاطرنشان کرد: نباید کاری کرد تا نظام در معرض هجمه‎ها و ضربات قرار گیرد که این مساله خیانت بزرگ است.

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه کار در نظام اسلامی امانت است، افزود: کارگزاران باید در کنار خدمت توجه داشته باشند که هرگونه خیانت ما به اسلامیت نظام بر می‌گردد.

وی با محکومیت حمله عربستان به یمن و به خاک و خون کشیدن مردم این کشور، اظهار کرد: با وجود خسارت‌های سنگین در کشورهای سوریه، افغانستان و عراق با کمال تاسف شاهد شکل جبهه‌گیری دیگری توسط استکبار در یمن هستیم.

روحانی تصریح کرد: رژیم سعودی در سوریه و عراق محرک اصلی گروهک‌های تکفیری بوده که آن‌ها را فرماندهی می‌کرد و جنایت دیگری را بر امت اسلامی فراهم کرد و شاهد جنگ تمام عیار علیه مردم بی‌دفاع این کشور هستیم که با وجود حملات زمینی و هوایی اعلام کرده است بزودی حملات دریایی را نیز آغاز می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حملات عربستان شباهت زیادی به حملات اسراییل به مردم غزه دارد، ادامه داد: ابتدا با بمباران مناطق مختلف وارد عمل می‌شوند و هر جا که به قول خودشان مقر انصارالله است را مورد هدف قرار داده و مردم را به خاک و خون می‌کشند.

این مسئول با اشاره به اینکه این وحشی‌گری‌های استکبار به دنبال بیداری اسلامی به‌وجود آمد، بیان کرد: در برخی از کشورهای اسلامی سعی کردند توسط عمال وهابی و دست نشانده غرب، بیداری اسلامی را به انحراف بکشانند.

امام جمعه بابل تصریح کرد: در مصر ژنرال نظامی و در تونس یک فرد لاییک را روی کار آوردند و در لیبی این کشور را به خاک و خون کشاندند اما در یمن چون با هدایت انصارالله، انقلاب مردمی رخ داد و آن‌ها نتوانستند با افراد مزدور خود این انقلاب را مصادره کنند و مسلط شوند دست به جنایت بزرگ زدند و مردم این کشور را به خاک و خون می‌کشانند چون می‌دانند که اگر این امواج مستقر شود برای مردم دیگر کشورها الگو می‌شود.

روحانی در پایان متذکر شد: ای کاش این بیچاره‌های مزدور عرب به‌ویژه سران سعودی و دیگر کشورهای دست‌نشانده از صدام عبرت می‌گرفتند که پایان مزدوری صدام چه بود و چه شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين