امروز : پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/03/28 - 21:15 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مهم‌ترین عامل مرگ‌ومیر در مازندران

مهم‌ترین عامل مرگ‌ومیر در مازندران

حسن اشرفیان‌امیری، در حاشیه نخستین همایش پیاده‌روی بزرگ خانوادگی پنج روستای کشتله بخش گتاب بابل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دنیای امروز پیاده‌روی بهترین فعالیت و طبیعی‌ترین ورزش برای کسب آمادگی جسمانی و روانی است.

وی افزود: همایش‌های پیاده‌روی در قالب خانوادگی گام مناسبی در راستای فرهنگ‌سازی ورزش و ایجاد همدلی بین اعضای خانواده‌ها است و مسئولان باید با توجه ویژه به توسعه ورزش همگانی، برنامه‌های ورزش عمومی را در بین شهروندان توسعه دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه مازندران از نظر کاهش بیماری‌های واگیر، غیر واگیر و بیماری‌های عفونی از رتبه‌های خوبی برخوردار است، تصریح کرد: مازندران از نظر دیابت و فشار خون رتبه نخست را دارد که مهم‌ترین و شایعه‌ترین علل مرگ‌ومیر در مازندران بیماری‌های قلبی و عروقی، فشارخون و دیابت است.

وی یادآور شد: در شهرستان بابل ۲۵ درصد مردم بالای ۳۰ سال دارای بیماری فشار خون و هشت درصد مردم بالای ۳۰ سال دچار بیماری دیابت هستند که حدود چهار پنجم اشغال تخت‌های بیمارستانی ناشی از این دو بیماری است.

این مسئول یادآور شد: با وجود امکاناتی که قهوه‌خانه‌ها در اختیار جوانان قرار می‌دهند این اماکن به محل جرم، جنایت و تخلفات تبدیل شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل با تاکید بر اینکه شهرستان بابل از نظر اماکن ورزشی فقیر است، گفت: همان‌گونه که خیران برای احداث خانه بهداشت در روستاها حضور فعال دارند ضروری است در اهدا زمین برای احداث اماکن ورزشی نیز مشارکت کنند.

بابل نومه

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين