امروز : پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/03/29 - 0:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان

کتابخانه ای که بیش از ۳ سال رها شد

منزل عشق از جهانی دیگرست

مرد عاشق را نشانی دیگرست

سعدی

امان از اوقات تلخ ِ آنهایی که با کتاب و اندیشیدن و مخصوصا تفکر سر و کار دارند.این یک نیاز است،یک حقیقت ِ قطعی!

در سال ۱۳۹۰،کتابخانه ایی واقع در پارک شهید شکری و جنب اداره ارشاد شهرستان بابل را برای بازسازی تخریب می کنند،و خوشحال از اینکه ، قرار است کتابخانه ایی بهتر و با فضایی بزرکتر و کتاب های بیشتر و البته مفید،تأسیس شود در حالی که گذشت زمان خیلی چیزها را ثابت کرد.این کلمه،همیشه دارای ابزارهای مناسب بوده و خواهد بود.قصدی بر تخریب از خود نیست! واقعیت های ِ ماست!

مدیر وقت کتابخانه،جناب آقای محمد اسماعیل زاده بوده،و در حین عملیات عمرانی ، در راستای فرهنگ ِ ملی و شهرمان،بابل ، داستان ِ بودجه دوباره سر از خانه ی رهایی،در می آورد و با اینکه ۳ردیف از پروژه عمرانی انجام شده بود،به حال خود رها،و بازهم می گویم امان از اوقات های تلخی که اینگونه نشیب می کند.مثل جاذبه ایی چون بهانه.شاید؟ واقعیت را دریابیم،که، عملیات ِ عمرانی ناتمام،این ناتمامی باید قطع شود!

[metaslider id=2262]

بازهم باید گفت، امان از اوقات های تلخی که آخرش می فهمیم ، باید فکری به حال آن شود،از مدیر کتابخانه ملی ایران،که شهروند حقیر و مجموعه مردمی که در این شهر، برای نیاز ضروری انسانی و فرهنگی و علمی،جوینده و مبرم است،جناب آقای صالحی امیری ، عاجزانه درخواست داریم که رسیدگی شود،عاقبت ِ کار،هر چه باشد،ایجاد ِ این منبع ِ مهم،بلا شک مفید خواهد بود.

همین و بس!

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين