امروز : پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2014/12/10 - 10:22 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سخنرانی سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین

بسم ا…الرحمن الرحیم

الحمدلله الذی هدانا لولایت امیرالمومنین و اولاده المعصومین (ص) و ما کنا لنهتدی لولا ان هدانالله. خدا را به خاطر همه نعمت هایش شکرگذاریم و عید بزرگ عارفان، عرفه را به همه امت اسلام تبریک عرض می کنیم. تبریک می گوییم عید سعید قربان را، عید اخلاص و ایثار را به همه امت موحد جهان، عیدی که بزرگ بسیجی تاریخ بشریت حضرت ابراهیم (ع) عاشقانه تنها فرزند نوجوانش را تقدیم به پیشگاه خدای متعال کرد و خدا این روز را به خاطر اخلاص آن پیامبر بزرگوار، عید جاودانه کرد. خدا قربانی حضرت ابراهیم (ع) را به او بخشید چرا که اراده کرده بود از نسل او پیامبران عظیم الهی و پیامبر عظیم الشان اسلام را به بشریت هدیه کند.

اما قربانیان بسیج این تاریخ را پذیرفت. خیل عظیم دههاهزار شهید و دهها هزار جانباز بسیجی سالهای انقلاب و دفاع مقدس، شاهد این امرند.

امروز سی امین سال تأسیس بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام (ره) به آخر رسید و ما وارد اولین روز سی و یکمین سال روییدن این شجره طیبه در بستر قلبهای باایمان امت اسلامی شدیم.

گزارش سی ساله بسیج نیازی به عرض این سرباز کوچک ندارد. گزارش سی سال حضور در بسیج در قلبهای همه ملت ماست و در خاطره تک تک مردم ماست.

گزارش سی سال بسیج در خانه شماست. هر خانه ای که می گذری، شهیدی، جانبازی، ایثارگری است که همه اینها گزارش های سی ساله بسیج اند.

مادران بسیجی شهیدی که قاب عکس فرزندان خود را هر روز غبارروبی می کنند و یاد و خاطره آنها را در نماز شبهایشان زنده نگه می دارند.

گزارش سی ساله بسیج بر در و دیوار شهر شماست نام کوچه ها و خیابانهای شماست. هر جا که عبور می کنی نام شهیدان بر در و دیوار و کوچه ها و خیابانهای شهر شماست.

گزارش سی ساله بسیج، در یک کلام و دو کلام و یک عبارت و دو عبارت نمی گنجد. مادران شهیدی که چون مادر بسیجی شهید افراسیابی 5 فرزند جوان خویش را تقدیم اسلام می کند و وقتی که فرزندان جوانش همه به لقاءا… می رسند، می فرماید؛ امام! من هر چه داشتم دادم، اجاز بدهید خودم بروم جبهه. این یعنی بسیجی.

گزارش اینها را چگونه می شود داد.

حضرت ابراهیم (ع) قربانی را تقدیم خدای متعال کرد، خدا خودش تعهد کرد بیان این ماجرا را در کلمه اعجاز قرآن شما چگونه می خواهید وصف این مادر شهید با 5 قربانی را از زبان انسانی بیان کنید؟

کارنامه مقدس و مشعشع بسیج، دهها هزار شهید نوجوان فهمیده دارد که یکی از آنها حسین فهمیده است که مردم ما او را می شناسند و به او افتخار می کنند و امام ما او را رهبر خودشان خواندند.

کارنامه مشعشع بسیج پر از این عبارتهای نورانی و کلمات الهی است.

ده ساله اول، اگر بخواهد کارنامه اش در یک جمله خلاصه شود این جمله مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای است، که در روز چهارشنبه همین هفته فرمودند: مطمئن باشید اگر حضور بسیج در 8 سال دفاع مقدس نبود سرنوشت کشور چیز دیگری بود و دشمن مسلط می شد.

بعد از جنگ، تهاجم فرهنگی آغاز شد. باز هم اینجا بسیج به میدان آمد و با حرکتهای فرهنگی بزرگ، هیئت های رزمندگان، کاروانهای راهیان نور، خاطره گویی های شهدا، یادواره های شهیدان، انتشار کتابهای آنها به دست هنرمندان و مداحان و نویسندگان بسیجی و روحانیون معظم بسیجی، موج بیداری را در میان ملت به دنبال داشت کاروانهای شهدای بسیجی که از جبهه ها برمی گشتند و مفقودینی که گروههای تفحص بسیجی آنها را می یافتند و به ملت بر می گرداندند، موجی از بیداری، بصیرت و معرفت را در میان مردم می افکندند و ارزشها را همین حرکتهای بزرگ فرهنگی زنده نگه داشت.

اگر امروز بیداری ملت را شاهد هستیم، مرهون همین فداکاریها در عرصه جهاد فرهنگی است. در دهه سوم بسیج، دشمن تصور کرد که تهاجم فرهنگیش به نتیجه نشسته است، قصد محاصره نظامی و به تسلیم کشاندن ما را داشت. کشورهای همجوار ما را، همه را اشغال کرده بعضی را با حمله نظامی و بعضی را هم با هماهنگی سران آنها.

 

اینجا هم باز کارنامه درخشان بسیج، حضور یکپارچه در صحنه، حضور میلیونی واحدهای مسلح بسیج، آموزش دیده، رزم دیده و آماده پیکار، دشمن را فهماند که ایران سرزمین علی ابن ابیطالب (ع) و بیشه شیران است.

دست دشمن از اینجا کوتاه است. آنها که خیلی راحت و روان در دوره کوتاه، کشورها را یکی پس از دیگری گرفتند، در مقابل مقاومت ملت ما، وحدت ملت ما و یکپارچکی آنها که تجلی آن در آمادگی دفاعی و رزمی بسیجیان قهرمان بود، جا زدند، متوقف شدند و فهمیدند که غلطی نمی توانند بکنند.

اگر بخواهیم کارنامه این روزها را در یک جمله خلاصه کنیم، باز همین جمله ی رهبر معظم ما و بیدار ماست که فرمودند: بعد از دوران جنگ هم بسیج جلودار بوده، پیشرو بوده و خط شکن بوده است. اگر بحث اقتدار سیاسی و ایستادگی سیاسی مطرح بوده، این جریان عظیم بسیج مردم در سراسر کشور، این شعار را تثبیت کرد و به رخ دنیا کشید.

اگر بحث فرهنگی بوده است، اگر بحث سازندگی بوده است، چقدر در سرتاسر این کشور کارهای عظیم به وسیله نیروهای بسیجی انجام گرفت. حتی در میدانهای علمی که اشاره کردند. این هم مهر تایید نائب ولیعصر علیه السلام بر کارنامه سی ساله ی بسیج که فرمودند: این نهاد، یک نهاد منحصر به فرد است که تکرار پذیر نیست و هیچ نمونه ای در عالم ندارد.

امروز با تثبیت انقلاب، با بیدار شدن آثار شکست در استکبار جهانی و ناتوانی آن در به فعلیت رساندن تهدیداتش، مسئولیت جدیدی بر دوش ما بسیجیان است، میدان، میدان جدیدی است.

دیروز به وقت جنگ و رزم و پیکار

دشمن به فرار بود از نار بسیج

امروز که موسم پیشرفت و عدل است

سازندگی و علم بود کار بسیج

امروز میدان جدیدی داریم. آن اخلاص ها، آن ایثارها و آن فداکاریها باید بیایند در این میدان جدید، خودشان را عرضه کنند.

اینجا میدان مین دیگر نیست که برویم روی میدان مین و راه را برای رزمندگان باز کنیم. اینجا دیگر خط آتش دشمن نیست که زیر تراشهای آتش تیر بارها عاشقانه جلو برویم.

اینجا عشق و ایثار باید بیاید در حوزه سازندگی، در حوزه علم، در حوزه جهاد علمی و فرهنگی و در حوزه تهذیب کارساز بشود و نشان بدهد که اسلام بهترین نظام برای اداره جامعه بشری است.

ما در مبارزات قهرمانانه بسیج، ثابت کرده ایم به دنیا که اسلام بهترین آیین و مکتب برای مبارزه با ظلم و زور است و هیچ رقیبی در مقابله با ظلم و زور برای اسلام وجود ندارد. این را همه دنیا فهمیدند.

امروز باید بیاییم در عرصه علم و سازندگی ثابت کنیم که برای اداره جامعه بشری هم، اسلام منحصر به فرد است. اسلام فقط دین مبارزه با ظلم نیست، بلکه دین تعالی بخش جامعه هم هست. الگوی ما در این میدان، همان الگوهای ما در آن میدان هستند.

امام علی ابن بیطالب (ع) قناتی را می کنند، هنوز از کار فارغ نشده با یک کار سخت طولانی مدت، در آن صحرای خشک حجاز، بعد از کار طولانی و سنگین، آب می جوشد، هنوز از آنجا بیرون نیامده، عرق خشک نکرده می فرمایند که قلم بیاورید تا بنویسم وقف کردن این قنات را برای مردم. این یک الگو است. خانه خودشان در کمترین امکانات، حضرت زهرا (س) فدک را دارند، پیامبر (ص) به او بخشیده اند اما خانه خودشان غذا ندارد، این بسیج است، ایثار است. آن همه اموال در اختیارشان است، حلالاً، طیباً، ایثار می کنند. این نمونه انسان اسلامی است. آن چیزی که در دفاع مقدس از بسیج سر زد با الگو گرفتن از این رفتار است. انسان اسلامی، برای خدا بودن، برای دیگران از خود گذشتن، این یعنی بسیج. بر خلاف انسان غربی که همه چیز را برای خود خواستن، مال را برای خود جمع کردن، شهرت را برای خود تلنبار کردن، امکانات را برای خود خواستن است.

همین روحیه و همین ایثارگری که آن طور در دفاع مقدس متجلی شد و آن پیروزی های بزرگ را برای امت اسلامی داشت، امروز می بایست در عرصه علم و سازندگی انشانءالله ظهور و بروز پیدا کند.

آنچه که رهبر معظم انقلاب از ما خواسته اند و امیدواریم که بتوانیم با کمک همه بسیجیان قهرمان، در این عرصه ها، توانمندی اسلام برای بهترین نوع از اداره جامعه بشری را به همه دنیا معرفی کنیم.

نمونه ی پیشرفت های تفکر بسیجی و روحیه ی بسیجی، نیروی دریایی دریادل امروز ماست که ما تبریک می گوییم این روز فرخنده را به همه دریادلان نیروی دریایی پر افتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران.

از یک نیرویی که بر فرهنگش، امکاناتش، تجهیزاتش و همه چیزش، غربیها مسلط شده بودند، امروز دریادلان پرافتخار نیروی دریایی ارتش ما نیروی دریایی ساخته اند بومی با فرهنگ اسلامی و با جرات و شهامت، نیرویی که قدمش را از این آبهای خلیج فارس در گذشته ها بیرون نمی گذشت، امروز در اقیانوس ها و آبهای جهانی از منافع جمهوری اسلامی ایران در دورترین نقاط دارند حفاظت می کنند و ما افتخار می کنیم و این نمونه رشد تفکر بسیجی در جامعه ماست.

خدایا توفیق اطاعت و بندگی به همه ما عطا بفرما. توفیق بده تا بتوانیم شکرگذار نعمت بسیج  و انشاءالله بهره گیرنده از این سازمان مقدس در راه اعتلای اسلام و نظام مقدسمان باشیم.

«والسلام علیکم و رحمه الله»

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين