امروز : جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/04/01 - 16:01 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نماز سلاح مبارزه با جنگ نرم

خوشبختی ما این است که دین کاملی داریم ؛ و دین ما بهترین سلاح این جنگ را که همان نماز است ، به ما عرضه میکند .کسانی که نمازهایشان را مرتب ادا میکنند ، تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب میکنند .
نماز سلاح مبارزه با جنگ نرم

به گزارش بابل نوین، ابراهیم معصومی در وبلاگ جنگ نرم نوشت:
بهتر است در مقدمه بحث را از نظر تاریخی بررسی کنیم :

کشور عزیز و سربلند ما در طول ادوار مختلف تاریخی همواره دشمنان زیادی را متوجه خود کرده است . این مسئله علل فراوانی دارد که از مهمترین آنها میتوان به مذهب و منابع انرژی طبیعی موجود در ایران که بسیار ارزشمند است ، اشاره کرد.

ازسوی دیگر پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران بر شمار بدخواهان این دیار افزوده شد و ابر قدرتها و دشمنان اسلام ( با توجه به اینکه ایران با رهبری امام خمینی مرکزیت خاصی در دنیای اسلام پیدا کرد ) در هدف نابودی و غارت اموال ملی ما بر آمدند ؛ که نتیجه ی آن هشت سال جنگ تحمیلی برای مردم ما شد ؛ ولی با شکیبایی ، توکل بر خداوند و شهادت در راه خدا موفق به شکست دشمنان شدیم .

امروزه به لطف ایزد منان ایران از قدرت نظامی فوق العاده ای برخوردار است ، و با توجه به اینکه دشمنان از این موضوع مطلع هستند و به آنها ثابت شده است که کشتار، نه تنها روحیه ی مردم ما را افسرده نمیکند بلکه شوق به شهادت و جهاد در راه خدا را در آنها بیشتر میکند ، از حمله ی نظامی به ایران پرهیز میکنند .

معرفی جنگ نرم و راه های مبارزه با آن

باید توجه داشته باشیم که جنگ بین اسلام و کفر همچنان پا بر جاست و فقط شیوه ی آن تغییر کرده است ؛ امروزه دشمن با هدف قرار دادن جوانان ، و استفاده از ابزار های اطلاعاتی مانند ماهواره و اینترنت ، و با ترویج مدگرایی ، تجمل و افراط سعی در به انحراف کشیدن امت مسلمان ، و تخریب جامعه اسلامی با از بین بردن جوانان دارد .

در این میدان ، دشمن با صرف هزینه های هنگفت ، سعی در به دام انداختن جوانان در دام اعتیاد ، ترویج به مصرف روانگردان و استفاده از سرگرمی های نامناسب ، از بین بردن حجاب و عفت عموم ، گسترش بی بند و باری و ایجاد نا امنی در محیط جامعه و … که تنها گوشه ای از اقدامات و خواسته های کوردلان بد خواه امت اسلام است ، سعی در کمرنگ کردن ارزش های ملی و مذهبی و به نابودی کشیدن جامعه دارند .

با توجه به اینکه دشمنان با استفاده از کفر به ما هجوم آورده اند ؛ ما نیز باید با استفاده از اسلام با آنان مبارزه کنیم .

خوشبختی ما این است که دین کاملی داریم ؛ و دین ما بهترین سلاح این جنگ را که همان نماز است ، به ما عرضه میکند .

کسانی که نمازهایشان را مرتب ادا میکنند ، تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب میکنند . به این دلیل که کسی که به نماز پایبند شود ، از همه ی دستورات دیگر اسلام نیز پیروی میکند و شخصیت او به گونه ای بار می آید که هرگز خود را تسلیم وسوسه های شیطان و هوای نفس نمیکند ، از این رو دیگر غیر ممکن است که دشمن بتواند او را فریب دهد .

متاسفانه بعضی ها میپندارند که خون شهدا از بین رفته است و شهادت آنها کار اشتباهی بوده است ، اما باید به آنها متذکر شد که در درجه ی اول ، شهیدان پاداش خود را نزد خداوند میگیرند ؛ و بعد از آن هم ما با بر پا داری نماز اهمیت خون شهید را ثابت میکنیم .

بهتر است نگاهی به واقعه ی خونین عاشورا بیندازیم :

در شرایط دشوار ، در وسط میدان جنگ ، حضرت امام حسین (ع) به همراه یاران خود به نماز ایستادند ؛ و حتی امام تعدادی از بهترین یاران خود را هم در هین اقامه نماز از دست دادند ، چرا که دشمن در صدد بود تا نگذارد که این نماز بر پا شود و این نشان دهنده ی اهمیت نماز در همان ابتدای ستیز بین اسلام و کفر بوده است .

درسی که سید شهیدان در صدر اسلام با خون تدریس کردند تا ابد در فضای جهان باقی خواهد ماند ؛ و سیانت از اسلام و انقلاب نیز با بر پا داشتن نماز میسر میگردد.

ابته چندیست که دشمنان نیز به این موضوع پی برده اند و اعتراف کرده اند که ایام محرم و صفر تمام برنامه هایشان را با شکست مواجه میکند و این امر به خوبی اهمیت خون شهدای اسلام و برکت آن را ثابت میکند .

در این دوران که ما مورد تهاجم فرهنگی قرار گفته ایم ، باید بیشتر حواس خود را در نماز و اعمال دینی جمع کنیم ؛ به این خاطر که در گذشته دشمن ما به خوبی معلوم بود ولی امروزه در هر گوشه و کناری دشمن سکونت دارد و تسلیحات جنگی آن از میدان نبرد به میز مطالعه ی ما رسیده است . در این رده همه چیز دائم در حال تغییر و تحول است و تنها اموری که تغییر در آن ایجاد نمیشود ، مسائل دینی و مذهبی هستند و به خصوص نماز ، و باعث میشوند تا ما همواره و در هر شرایطی توانایی حفظ ایمان و کنترل شخصیت خود را داشته باشیم ، و تغییرات پیوسته در منش و رفتار ما بی اثر خواهد بود و مردمی که اینگونه باشند کمتر دچار انحراف خواهند شد .

از آنجایی که نماز جماعت در اسلام بسیار توصیه شده ما نیز باید در بر پایی آن کوشا باشیم .

( تفرقه بینداز و حکومت کن )

یکی از شعار های دشمن برای غلبه بر ملتها که بسیار هم معروف است و در همه ی اذهان یاد آور کشور انگلیس و سیاستهای استبداد گرانه آن میباشد .

در این رابطه باید گفت که نماز جماعت در جامعه ی اسلامی سبب تحکیم وحدت میشود و در موارد زیادی از نفاق ، کینه و دورویی ، که از عوامل اصلی ایجاد تفرقه بین مسلمین هستند جلوگیری میکند و این نوع سیاست دشمنان نیز بواسطه نماز بی اثر میشود .

البته باید این را هم بدانیم که وحدت یعنی رمز قدرت ، و اگر بتوانیم همیشه با هم متحد باشیم هیچ قدرتی توانایی غلبه بر ما را نخواهد داشت .

در حال حاظر دشمن از طریق بازی های رایانه ای تاثیرات زیادی بر نوجوانان گذاشته است ؛  بهتر است که ماهم در این زمینه کوشش انجام دهیم و با ساختن بازیهایی که حتی در آنها آموزش نماز و احکام دین هم باشد و عرضه ی آنها به دنیای غرب این بار ما آنها را تحت تاثیر دین مبین اسلام قرار دهیم و وضعیت طوری شود که دیگر بازیهای خشن و نامناسب آنها طرفدار نداشته باشد.

امروزه وضعیت به گونه ای است که هر کدام از ما با اندکی بصیرت حتی در حال راه رفتن نیز جهادگر هستیم . زیرا غربیها آنقدر بر روی مسائل ظاهری مردم کار کرده اند و آنرا دستخوش تغییرات توام با نماد های شیطان پرستی کرده اند که دیگر همه چیز یک انسان را تبدیل به ابلیس کرده اند . همین جاست که ما باید درمکانهایی مثل  لباسفروشی و آرایشگاه ، مواظب باشیم تا شکار غرب نشویم ؛ و در این بین اگر فردی مقید به احکام اسلام و اهل نماز باشیم ، کار برایمان بسیار راحت است ؛ چونکه بیشتر لباسهایی که غربیها در جامعه ترویج میدهند دارای عکس و نوشته است و این در حالیست که نماز خواندن با لباس عکس دار مکروه اعلام شده و کسانی که نماز گذار هستند این گونه لباسها را خریداری نمیکنند ، و این میتواند یکی از بد ترین ضربات به دشمنان باشد .

با توجه به اینکه ماهواره و اینترنت امروزه در اکثر نقاط وجود دارد ، در این میان از این دو وسیله ارتباطی هم میشود استفاده های مفید انجام داد و هم استفاده های بد ، از اینرو به این دلیل که افراد نماز گذار مقید تر هستند ، عمدتا استفاده ی نامناسب از این وسایل نمیکنند و حتی در پای ماهواره به خود اجازه نگاه کردن به خیلی از شبکه ها را نمیدهند که همین کار گام بسیار خوبی در جهت مبارزه با آنهاست و خیلی از هزینه های دشمن که صرف ساخت و پخش برنامه در این شبکه ها میشود تا حد بسیاری هدر میرود.

اگر بخواهیم از مباحث بیان شده به یک نتیجه گیری کلی برسیم ، با توجه به این سخن که:

« نماز کلید همه خوبیهاست »

باید بگوییم که سخنان شریعت پاک اسلام مثل نصیحت های پدر پیری میماند که ما در ابتدا معنی آن را به خوبی درک نمیکنیم ؛ ولی وقتی در مسیر زندگی با آن مواجه میشویم تازه حرف او را درک میکنیم .

امروز نیز حال ما همینطور است ، همیشه در ابتدا دستورات اسلام را نادیده میگیریم ولی وقتی در مسیر زندگی به آن میرسیم اهمیت آن را درک میکنیم .

امروز که همه ی اسلام در برابر همه ی کفر قرار گرفته است ؛ همه ی دستورات اسلام و سخنان ائمه و معصومین بر ما ثابت شده اند ( از نظر علمی هم بیشتر سخنان ائمه و معصومین به اثبات رسیده اند )

این سخن که نماز را کلید همه ی خوبیها میداند کاملا درست است و با توجه به اینکه در جنگ نرم کفر در مقابل ما قرار دارد و کفر نیز مصداقی از همه ی بدیهاست ، بهترین سلاح در مقابل دشمن بر پا داشتن نماز و حفظ وحدت است .

به این امید که همه ی جوانان و نوجوانان با گامهای استوار در راه کسب علم و ادب کوشش کنند و با بر پا داری نماز خار چشم دشمنان باشند .

——————————————————————————————————————–

پیامبر اکرم (ص):

إنَّ الله وَعَدَ أن یَدخُلَ الجَّنَّه ثَلاثَه نُفُورٍ بِغَیرحِسابٍ و یَشفَعُ کُلَّ واحِدٍ مِنهُم فِی ثَمانِینٍ الفاً، المُؤذِّن و الامام، و رَجُل یَتَوَضَّا ثُمَّ یَدخُل المَسجِد فَیُصَلِّی فِی الجَماعَه

همانا خداوند به سه گروه وعده داد، بدون حساب وارد بهشت شوند، و هر یک از این سه گروه (روز قیامت) می توانند هشتاد هزار نفر راشفاعت کنند وآن ها عبارتند از: ۱- مؤذن ۲- امام جماعت ۳- کسی که وضو بگیرد، سپس داخل مسجد شود و نماز را به جماعت به جا آورد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين