امروز : یکشنبه, ۹ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/04/03 - 18:54 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مشكل از مظلومي است يا پرو؟

آقای گلی که در استقلال جایی ندارد

شاید امروز با توجه به محرومیت سجاد شهباز زاده بالاخره کادر فنی استقلال از مهاجم بلند قامت خارجی اش پروپجیچ در ترکیب اصلی دیدار با استقلال خوزستان بهره ببرد. مهاجمی که در دیدار رفت تک گل تیم مظلومی را به ثمر رساند. اما یک پرسش بزرگ همچنان باقی است.

به گزارش بابل نوین، استقلالی‌ که فصل پیش با امیر قلعه‌نویی طعم تلخ پنجم شدن را چشید برای اینکه در لیگ پانزدهم جبران‌مافات کند، تغییر و تحولات فراوانی را به چشم دید.یکی از مهم‌ترین جابه‌جایی‌ها رفتن ژنرال آبی‌ها و بازگشت پرویز مظلومی سوبله‌چوبله روی نیمکت بود. ایجاد این تغییر بزرگ روی کاغذ تا این‌جای لیگ(هفته۲۳) جواب داده است.

وقتی تیمی مدعی کسب عنوان قهرمانی است، انتقاد از عملکرد کادر فنی‌اش چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. با این حال یک دو دوتا چهارتای ساده نشان می‌دهد که سرمربی آبی‌ها در خرید یا عدم‌ استفاده از یک بازیکن خاص دچار اشتباه شده یا می‌شود.

صحبت از- پرو پئیچ- مهاجمی است که دو فصل پی‌درپی آقای گل سوپرلیگ فوتبال آلبانی شد و حالا نیمکت‌نشین محض در استقلال پرویز مظلومی است. مهاجمی که شاید امروز با توجه به محرومیت سجاد شهباز زاده بعد از مدتها به ترکیب اصلی آبی ها باز گردد.

۲بازی فیکس، ۲گل زده

پروپئیچ مهاجمی که با هزار حرف و حدیث- در ابتدای لیگ پانزدهم- استقلالی شد فقط دو مرتبه در تقابل با ذوب‌آهن(هفته دوم) و استقلال‌صنعتی(هفته نهم) وارد ترکیب اصلی استقلال شد.

جالب اینکه پرو در بازی دوم گل هم زد. با تمام این اوصاف نظر سرمربی آبی‌ها تا قبل از بازی امروز استقلال برابر استقلالی‌های جنوب این بوده که تنها در ۱۵درصد بازی‌های فصل از مهاجم کروات خود بهره ببرد.

پروی بلندقامت با قراردادی ۹۵۲میلیون تومانی به استقلال پیوست تا در فاز هجومی کمک‌حال تیم مظلومی باشد با این حال سرمربی آبی‌ها در ۲۳هفته‌ای که از عمر لیگ۱۵ گذشت، فقط ۳۱۵دقیقه به خرید خارجی‌اش اعتماد کرد. پروپیچ هم دو گل طی مدت یادشده به فولاد و استقلال‌صنعتی زد تا نشان دهد مهاجم بدی نیست.

به‌راستی چرا پرویز مظلومی تاکنون نتوانسته از توانایی‌های این مهاجم بلندقامت بهره ببرد؟
سرمربی استقلال در فصل جاری ترجیح داده از سجاد شهباززاده به عنوان انتخاب اولش در پیشانی خط حمله آبی‌ها استفاده کند.

سجاد هم طی ۲۰بازی، پنج گل به ثمر رسانده است. اما آیا نمی‌شد از فرمولی استفاده کرد که شهباز موردنظر مظلومی در روزهایی که آماده نبود، جای خود را به پرو می‌داد؟

شاید باید تصمیم تقریبا همیشه ثابت سرمربی آبی‌ها در روی نیمکت‌ نشاندن پروپئیچ را از منظر دیگری مورد بررسی قرار داد.

آلبانی برتر از دانمارک و صربستان

پرو در فصل۱۴-۲۰۱۳ سوپرلیگ آلبانی پیراهن تیم اسکندربیو را در ۳۰بازی بر تن کرد. این مهاجم با درخشش خیره‌کننده‌ خود ۲۰گل زد تا آقای گل بازی‌ها شود. اسکندربیو هم به لطف ماشین گلزنی‌اش«پرو» قهرمان شد.

در فصل۱۵-۲۰۱۴ کوکسی‌‌، پروپئیچ را به استخدام خود درآورد. نتیجه جالب بود. این مهاجم در ۳۵دیدار فصل وارد ترکیب اصلی تیم جدیدش شد تا ۳۱گل به ثمر برساند. پرو دوباره آقای گل فوتبال آلبانی شد تا این‌بار نظر استقلال تهران را جلب کند.

شاید بد نباشد تا شرایط این روزهای فوتبال آلبانی را مدنظر قرار دهیم. فوتبال رو به توسعه آلبانی موفق شد در گروهI رقابت‌های انتخابی یورو۲۰۱۶ با پشت‌سر گذاشتن رقبای سرشناسی چون دانمارک و صربستان عنوان دوم گروه را بعد از پرتغال به‌دست بیاورد تا به طور مستقیم راهی رقابت‌های فرانسه شود.

واضح است که کسب عنوان آقای گلی سوپرلیگ فوتبال این کشور در دو فصل گذشته حکایت از توانایی‌های فنی پروپیچ دارد؛ مهاجمی که به‌رغم نظر مثبت پرویز مظلومی- در ابتدای لیگ۱۵- فرصتی برای رسیدن به ترکیب استقلال ندارد، فصل گذشته در شرایطی ۳۱گل در سوپرلیگ آلبانی زد که اختلافش با نفر دوم جدول گلزنان ۱۷گل بود!

اینکه امروز در تقابل حساس دو بالانشین جدول یعنی استقلال‌صنعتی و استقلال تهران مظلومی از پروپیچ بهره ببرد یا خیر موضوع چندان مهمی نیست.

اینکه پرو در دیدار رفت به تیم عبدا… ویسی گل زده هم شاید چندان بااهمیت نباشد.

با این اوصاف اینکه بالاخره سرمربی آبی‌ها به پاسخ یک پرسش برسد، اهمیت زیادی دارد؛ این پرسش که آقای مظلومی، چرا پروپیچ را خریدی و بازی نمی‌دهی؟ در شرایطی که عدالت را در مورد دادن فرصت به او- همانند دیگر مهاجمان تیمت- رعایت نمی‌کنی؟

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين