امروز : شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/04/08 - 10:22 ذخیره فایل ارسال به دوستان
حضور احمدی نژاد در آمل و استقبال معنادار مردم

جواب احمدی نژاد برای حضورش در انتخابات/نتیجه برجام را باید از مردم پرسید!

حاضران چند مرتبه با شعارهایی از جمله، صل علی محمد یاور رهبر آمد و "شعار هرچی مرده احمدی بر میگرده" به سخنران مراسم ابراز احساسات کردند و در عوض احمدی نژاد هم با اشاره‎های ...

به گزارش بابل نوینبه نقل از تیتر امروز، محمود احمدی‎نژاد عصر پنج شنبه در سخنرانی خود به مناسبت گرامی‎داشت شهدای مدافع حرم آمل به ایراد سخنرانی ۵۰ دقیقه‎ای اغلب در مورد ویژگی‎های انسان‎ها و وجه تمایز خوی انسانی و خوی حیوانی به عنوان صفت غالب نوع بشر پرداخت.
رئیس جمهور سابق کشور در سخنانی که به شدت تلاش کرد تا نامی از امریکا نبرد، با این وجود نسبت به تلاشهای آمریکا برای سلطه بر جهان، استفاده از قوه استسمار و زور برای جلوگیری از رشد کشورهای ضعیف و دست بردن آنها در جیب ملل جهان سوم سخن گفت اما در مصلای مملو از جمعیت آمل که هیچ جایی خالی دیده نمی‎شد، گویی برخی دلشان برای ادبیات خاص آقای دکتر تنگ شده بود.
این را می‎شد از نوع تشویق ها و سخنان پراکنده اما با صدای بلند برخی افراد از بین جمعیت خطاب به احمدی‎نژاد فهمید که او را دعوت به سخنان چالشی همیشگی می‎کردند.
در بین همراهان رئیس دولت مهرورزان ار هنگام ورود به مصلا تا پایان مراسم، چهره کسانی مانند شیخ الاسلامی وزیر کار دولتش، جواد قناعت استاندار سابق و مازندرانی گلستان، بقایی رئیس جنجالی سازمان میراث فرهنگی و برخی دیگر دیده شد.
حضور پرتعداد نیروی انتظامی برای حفظ امنیت این مراسم در اطراف مصلای جمعه شهر آمل قابل توجه و قدردانی بود.
با وجود گذشت سه سال از پایان ریاست احمدی‎نژاد بر جمهوری اسلامی اما گویی هنوز هم رسم نامه‎نویسی برخی از مردم برای رفع و رجوع مشکلات زندگی با دیدن او زنده می‎شود، حال از عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام چه توان مالی یا وامی برمی‎آید بماند، برخی از مردم به سختی خود را به احمدی‎نژاد یا محافظان وی می‎رساندند تا نامه ای را به او بدهند، نایلونی از نامه‎ها تا پایان مراسم جمع آوری شد.
حاضران چند مرتبه با شعارهایی از جمله، صل علی محمد یاور رهبر آمد و “شعار هرچی مرده احمدی بر میگرده” به سخنران مراسم ابراز احساسات کردند و در عوض احمدی نژاد هم با اشاره‎های دست و صورت(قبل از سخنرانی) و ادبیات خاص خود در حین سخنرانی مانند” آقا نوکرتم، من کوچیک همه شما هستم، آقاجون شما کار خودتو بکن منم کار خودمو میکنم(در پاسخ به دعوت برخی از حاضران از او برای انتخابات آینده) به آنها پاسخ گفت.
سخنرانی امروز رئیس جمهور سابق بر خلاف تصور بسیاری از مستمعین که از شرق و غرب استان آمده بودند، از چاشنی چالش بسیار پائین برخوردار بود تا جایی که یکی از افراد از میانه جمعیت برخواست و با صدای بلند خطاب به وی پرسید: ” آقای احمدی نژاد شما ۸ سال رئیس جمهور این مملکت بودی، به نظر شما ما در مساله برجام برنده بودیم یا نه؟ این را بگوئید والسلام! (صدای تشویق حضار)
احمدی نژاد در پاسخ به او گفت من چرا باید بگویم از مردم باید بپرسید! من میخواهم آهسته بروم و عجله ای هم در این مراسم ندارم اما شما ۱۶ سیلندر و ۲ سوپاپه هستید و من تک سیلندر! اجازه بدهید، من میخواهد دوباره هم به آمل بیایم!
(صدای سوت و کف حضار) وقتی امام و رهبری خود را نوکر مردم می‎دانند من نوکرتر شما مردم هستم!
با وجود اینکه مراسم به نخستین سالگرد شهادت شهید گرانقدر مدافع حرم شهید هادی جعفری بود اما برخی حرمت نگه نداشتند و در مقاطعی تا اندک سخنان پرشور از احمدی نژاد شنیده شد اقدام به زدن کف و سوت کردند.
احمدی نژاد در این مراسم برخلاف سخنرانی قبلی در بابل که منجر به برکناری فرماندار این شهر شده بود اینبار انتقاد مستقیمی از دولت نکرد اما سرهنگ پاسدار جعفری پدر شهید جعفری از سیاست‎های برخی مسئولان در نشستن با کدخدا دور یک میز و … انتقاد کرد.
شهید مهندس هادی جعفری متواد ۳ فروردین ۱۳۶۵ در سن ۲۹ سالگی در اثر بمباران پهباد امریکا در سوریه تکه تکه شد و بدن مطهر این شهید بزرگوار طی دو مرحله مجزا در آمل تشییع و به خاک سپرده شد.
نکته عجیب اینکه همراهان احمدی نژاد تا آخر مراسم پشت سر او ایستادند و این نوع رفتار آنان، حال و هوای انتخابات را مستولی کرد.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين