امروز : دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/04/24 - 0:41 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مسئولان در بین معتکفین:

امام جمعه و فرماندار بابل در ضیافت معتکفین مساجد این شهر شرکت کردند + تصاویر

حضور امام جمعه،فرماندار و دیگر مسئولان بابلی در بین معتکفین این روزهای مساجد این شهر پررنگ بوده است.

۳۳

به گزارش بابل نوین، در پی برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد مختلف شهرستان بابل حجت‌الاسلام حسن روحانی امام‌جمعه بابل با حضور در بین معتکفین در مسجد کاظم‌بیکی با اعتکاف کنندگان حاضر در این مسجد به گفتگو پرداختند.

وی با بیان اینکه اعتکاف امری پسندیده است و بسیاری از پیامبران و امامان برای خود چنین شرایطی ایجاد می‌کردند تا در پرتو لطف خداوند از این تنهایی و ازلت نشینی استفاده کنند و در جهت پاک‌سازی نفس تلاش کنند ادامه داد: از فرصت به دست آمده استفاده کنید تا بتوانید بهترین ره توشه را برای آینده زندگی دنیوی خود بردارید.

امام جمعه بابل با اشاره به وفات اسوه صبر و شکیبایی حضرت زینب(س) و عرض تسلیت به معتکفین افزود: به جوانان حاضر در بین معتکفین توصیه می کنم الگوهایی مانند این بانوی صبور اهل بیت و مادرش حضرت زهرا را خواهران و حسین کربلا فرزند مولای متقیان علی (ع) را همیشه در ذهن بسپارند، با تمام وجود از داشته‌های معنوی خود در مقابل هجمه‌های دشمن در بعد اعتقادی و سیاسی دفاع کنند.

۱ (۱)

دیگر مقام مسئول شهرستانی محمد‌تقی عباسپور معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل بود که با حضور در بین معتکفین مسجد بحرارم شرقی و مسجدحضرت ابوالفضل منطقه ایستگاه آمل حضور یافت و ضمن مصافحه با شرکت کنندگان حاضر در اعتکاف، با موضوع استفاده از لحظات پیش آمده برای راز و نیاز با خداوند در راستای تهذیب نفس و خود‌سازی سخنرانی کوتاهی داشت.

وی با اشاره به سابقه ارادت مردم بابل به اهل بیت و سوابق انقلابی که در پاسداری از اسلام دارند خاطر نشان ساخت: این حضور و جمعیت بیشتر از پیش نسبت به سال های گذشته نشان از خداجویی مردم این شهرستان دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل ادامه داد: ۴۶ مسجد در سال گذشته میزبان معتکفین شهرستان بابل بودند که امسال با افزایش خوبی به ۵۲ مسجد رسیده است و در تعداد معتکف نیز رشد چشمگیری از سه هزار و سیصد نفر به حدود پنج هزار نفر داشته‌ایم که این از برکات خداوند به شهر و دیار ماست.

عباسپور در پایان گفت: خداوند را شاکریم که در بین معتکفین شاهد حضور نسل جوان حتی بیشتر از بزرگسالان هستیم و این حرکت عظیم الهی حتما اسلام و انقلاب را در این شهرستان بیمه خواهد کرد.

۱ (۳)

۱ (۲)

  ۱ (۴)

۱ (۵)

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين