امروز : دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ - ۲۲:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اولین‌اجلاس‌کارگروه‌مشترک‌امنیتی‌ایران‌و‌سوریه

اولین اجلاس کارگروه مشترک امنیتی ایران و سوریه با حضور هیئت وزارت کشور سوریه در تهران برگزار شد.

به گزارش بابل نوین، اولین اجلاس کارگروه مشترک امنیتی ایران و سوریه با حضور هیئت وزارت کشور سوریه در تهران برگزار شد.

به گزارش تسنیم، هیئت وزارت کشور جمهوری عربی سوریه به سرپرستی خالد عبداله خضر معاون وزیر کشور سوریه به منظور شرکت در اولین اجلاس کارگروه مشترک امنیتی صبح روز دوشنبه مورخ ۱۷ خرداد ماه وارد تهران شد و با حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ملاقات و گفتگو کرد.

در این دیدار ذوالفقاری با اظهار خشنودی از برگزاری اولین اجلاس کارگروه مشترک امنیتی و ضمن اشاره به تحولات منطقه و آخرین شرایط فعالیت‌های گروه‌های تروریستی به ویژه در سوریه و حامیان این گروه‌ها، بر لزوم همکاری دو کشور در مبارزه با افراط‌گرائی، گروه‌های تروریستی، جرائم سازمان یافته و اتخاذ مواضع مشترک منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

سرلشکر خالد عبداله خضر نیز با ابراز خشنودی از سفر به تهران و تشکر از حمایت ایران از دولت و ملت سوریه در مقابله با گروه‌های تروریستی، مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از کشورها و ملت‌های مظلوم به ویژه کشور فلسطین را قابل تحسین بیان کرد.

در این نشست هم چنین در خصوص مسائل و موضوعات مورد علاقه دو طرف گفتگو و پیرامون نحوه ارتقاء همکاری‌های امنیتی و انتظامی و تبادل اطلاعات و تجربیات از طریق برگزاری نشست‌های تخصصی و هم چنین برگزاری دوره‌های آموزشی توافق شد.

در پایان اولین اجلاس کارگروه مشترک امنیتی بین دو کشور که نمایندگانی از وزارت امورخارجه و مقامات امنیتی و انتظامی نیز حضور داشتند، صورتجلسه همکاری در زمینه‌های مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان یافته، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و امنیت مرزها به امضای رؤسای کارگروه مشترک امنیتی دو کشور رسید.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين