امروز : پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2014/12/14 - 13:36 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پشت پرده بازداشت یک هفته‌ای مدیرعامل پرسپولیس

یک هفته از بازداشت مدیرعامل باشگاه پرسپولیس می‌گذرد و هنوز دلیل مشخصی برای طولانی شدن این بازداشت اعلام نشده است. در حالی که در لحظات اولیه بازداشت، مشکلات مربوط به مدیریت گذشته باشگاه پرسپولیس، عامل اصلی این بازداشت معرفی شد اما با مصاحبه وکیل شرکت بهنام پیشروی کیش مشخص شد که دلایل دیگری عامل این بازداشت بوده است. حالا و در حالی که یک هفته از حضور حمیدرضا سیاسی در اوین می‌گذرد زمزمه‌های مبنی بر ارتباط مدیرعال پرسپولیس با عناصر مشکوک، همان ماجرای معروف جهانشهاهی و رئال مادرید، یکی از دلایل بازداشت سیاسی بوده است.
به گزارش تابناک، در حالی که تیم‌های لیگ برتری در فصل نقل و انتقالات نیم‌فصل به‌سر می‌برند و در حال ترمیم کاستی‌ها و نقاط ضعف خود هستند باشگاه پرسپولیس در بلاتکلیفی محض به‌سر می‌برد. البته این بالاتکلیفی برای باشگاه پرسپولیس امری طبیعی است و این باشگاه در دو سال گذشته همیشه روزهای را پشت‌سر گذاشته که خودش هم تکلیف خودش را نمی‌دانسته است.
ابن‌بار اما عامل بلاتکلیفی پرسپولیس بازداشت یک هفته‌ای حمیدرضا سیاسی مدیرعامل این تیم است که موجب شده همه در هیات مدیره و باشگاه تکلیف خود را ندانند. اخبار حکایت از این دارد که امروز خواجه‌وند، منتقمی و کلانی سه عضو دیگر هیات مدیره هم در دادسرای فرهنگ‌ و رسانه حاضر شدند. حسین کلانی درباره اینکه آیا به خاطر وساطت عنصر ضد انقلاب در مذاکره با باشگاه رئال مادرید به دادسرا می‌روید، اظهار کرد: چنین چیزی قید نشده بود ولی احتمالا بازپرس سئوالاتی در این باره از ما بپرسد.
با این حال طولانی شدن بازداشت سیاسی که امروز هشتمین روز خود را پشت‌سر می‌گذارد موجب شده تا گمانه‌زنی‌های فراوانی در خصوص علت این ماجرا دهان به دهان بگردد. در ادامه همه سناریوهایی که پشت‌صحنه بازداشت سیاسی را شرح می‌دهد را بررسی می‌کنیم.
الف. رویانیان – والیبالیست‌ها – کشتی‌گیرها
اولین دلیل که برای بازداشت حمیدرضا سیاسی مطرح شد دم‌دست‌ترین دلیل بود. محمد رویانیان و مدیریت قبلی باشگاه پرسپولیس با توجه به بسته نشدن پرونده والیبالیست‌ها و کشتی‌گیران خیلی زود از سوی رسانه‌ها به عنوان عامل بازداشت سیاسی مطرح شدند. حتی در همان لحظات ابتدایی خبری هم روی خروجی خبرگزاری فارس رفت با این تیتر که «به خاطر شکایت والیبالیست‌ها، کشتی‌گیران و اسپانسر بازداشت شدم». اظهار نظری که خیلی زود از سوی خیلی‌ها تکذیب شد.
ب. بهنام پیشروی کیش – قرارداد  اسپانسری – کاغذپاره‌های سیاسی
قهرمان شجاعی، وکیل شرکت بهنام پیشروی کیش در اولین روزهای هفته گذشته اعلام کرد که حمیدرضا سیاسی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به دلیل شکایت این شرکت و به‌خاط قراردادی که سیاسی آن را کاغذپاره می‌خواند بازداشت شده است.
وی در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس می‌گوید: «اصل ماجرا این است که موکل من شرکت بهنام پیشروی کیش شکایتی از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس داشت که قرار بود او روز چهارشنبه برای پیگیری این موضوع بیاید که این مسئله به روز شنبه موکول شد و پس از تفهیم اتهام قرار بازداشت برای سیاسی صادر شد. البته این مسئله شامل حال امیر خادم و علیرضا رحیمی هم می‌شود چون این دو نفر هم زیر قراردادی که منجر به این تخلف شده را امضا کرده‌اند. به طور مثال شما یک پراید را به 6 نفر بفروشید و این دقیقا می‌شوند کلاهبرداری. البته این مسئله با تشخیص بازپرس و مرجع قضایی است چرا که تفهیم اتهام اولین کاری است که انجام می‌شود و سپس با توجه به نوع اتهام توسط بازپرس یا مرجع قضایی قرار مناسب صادر می‌گردد.»
ماجرا به فسخ قرارداد اسپانسر 30 میلیاردی باشگاه پرسپولیس برمی‌گردد. اسپانسری که در میانه راه و در جریان تغییر و تحولاتی که حمیدرضا سیاسی در راس مدیریت باشگاه پرسپولیس ایجاد کرد به‌یکباره از همراهی این تیم کنار گذاشته شد و حالا با یک شکایت یقه پرسپولیسی‌ها را در میانه فصل گرفته است.
ج. واگذاری سرخابی‌ها – مشتری‌های بدهکار و چند داستان دیگر
اما یک روایت نزدیک به دولت هم وجود دارد که جزئیات جدیدی از این ماجرا را روایت می‌کند. هفته گذشته نشست واگذاری استقلال و پرسپولیس در وزارت اقتصاد و دارایی برگزار شد. در این نشست مقرر شد که کسانی می‌توانند برای مالکیت این دو باشگاه اقدام کنند که بدهکار بانکی نباشند و اهلیت آن‌ها برای مالکیت این دو باشگاه محرز شده باشد. به این ترتیب یکی از معروف‌ترین مدعیان خرید باشگاه پرسپولیس که حمایت برخی مدیران سابق این باشگاه را هم پشت خود می‌بیند از لیست خریداران باشگاه پرسپولیس خارج می‌شود و در مقابل حریفی مانند حمیدرضا سیاسی وجود دارد که مشکل بدهی بانکی ندارد و دست به‌نقد اماده خرید باشگاه پرسپولیس است. انقدر دست به نقد که قرارداد 30 میلیاردی اسپانسر را کاغذپاره می‌داند.
بنابراین اگر سایر رقبا به دلیل بدهی بانکی از دور خارج می‌شدند تنها سیاسی باقی‌ می‌ماند و تصاحب باشگاه پرسپولیس. بنابراین رقبا برای اینکه حداقل دست رقیب را خرید باشگاه پرسپولیس کوتاه بگذارند با طراحی یک شکایت و به میان کشیدن ماجرای «ارتباط با عامل ضد انقلاب» سعی دارند تا حداقل «اهلیت» سیاسی را برای تملک باشگاه پرسپولیس زیر سوال ببرند و به این ترتیب اگر خودشان هم به مالکیت باشگاه پرسپولیس نمی‌رسند حداقل دشمنشان هم نرسد.
در این میان اخباری هم مبنی بر کمک مخفیانه حسین هدایتی به باشگاه پرسپولیس رسانه‌ای می‌شود یا کریم باقری اعلام می‌کند که قصد خرید باشگاه پرسپولیس را دارد که همه و همه حامل کدهایی هستند که می‌توانند در آینده باشگاه پرسپولیس تاثیرگذار باشند.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين