امروز : چهارشنبه, ۱۳ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۲۸ - ۱۶:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

سازمان تبلیغات اسلامی تکانی به خودش بدهد/ باید از عهدشکنی آمریکا در برجام درس گرفت

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بابل گفت: سازمان تبلیغات اسلامی تکانی به خودش بدهد تا بر اساس هجمه‌های دشمن بر تلاش و وسعت کار تبلیغ دین افزوده و بتواند مقابله جدی برای دفاع از دین و ارزش‌های دینی انجام دهد.

روحانی۴ (۱)

به گزارش بابل نوین،حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در ابتدای خطبه‌های نمازجمعه این هفته بابل به اشاره برکات روزه‌داری در هوای گرم ماه مبارک رمضان اظهار کرد: روزه‌داری توام با معرفت موجب نزول برکات گسترده در ماه مبارک رمضان می‌شود.

وی افزود: تحمل گرسنگی و تشنگی ماه رمضان فرصتی برای ما فراهم می‌کند تا غفلت‌های انسان به کنار برود.

امام جمعه بابل ادامه داد: تحمل گرسنگی و تشنگی ماه رمضان تذکری برای قیامت است و انسان را صبور بار می‌آورد.

این مسئول با اشاره به ترویج سنت حسنه افطاری در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: متاسفانه سنت افطاری دادن در میان ما کمرنگ شده و برای ترویج فرهنگ افطاری ساده باید متولیان فرهنگی در ترویج آن بکوشند.

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی با تاکید بر جلوگیری از اسراف و ریخت و پاش در ضیافت‌های افطار دهی تصریح کرد: مسئولان شهری و متولیان مساجد، حسینیه‌ها و اماکن عمومی سفره افطاری ساده، گسترده و مردمی برای تبیین فرهنگ سنت حسنه افطاری کریمانه انجام دهند و از هزینه‌های غیر متعارف بپرهیزند.

نمازجمعه بابل

وی با اشاره به اول تیرماه سالروز شکل‌گیری نهاد سازمان تبلیغات‌اسلامی ادامه داد: دشمن شبهات گسترده را به مانند بذری در افکار نسل جوان می‌پاشد، در شیوه و اصل تبلیغ باید بر اساس مسائل روز کار شود و شیوه‌های کارآمد و جذاب برای تبلیغ دینی مورد استفاده قرار گیرد.

خطیب جمعه بابل افزود: سازمان تبلیغات اسلامی تکانی به خودش بدهد تا بر اساس هجمه‌های دشمن بر تلاش و وسعت کار تبلیغ دین افزوده و بتواند مقابله جدی برای دفاع از دین و ارزش‌های دینی انجام دهد.

روحانی با اشاره به سالروز تشکیل جهاد سازندگی سابق و جهاد کشاورزی فعلی گفت: امام آن نهاد را  برای خدمات‌رسانی به مناطق محروم و روستاها با انگیزه جهادی تاسیس کردند.

وی افزود: جهادسازندگی با حرکت‌های جهادی خدمات ارزشمندی را به افراد محروم انجام داد و خدمات آن چه در نقاط محروم و در دفاع مقدس فراموش نشدنی است.

امام جمعه بابل با اشاره به ادغام جهادسازندگی و کشاورزی بر لزوم تداوم نگاه جهادی تاکید کرد و گفت: مبادا در تلفیق این دو نهاد و وزارتخانه شاهد باشیم که روح جهادی در  جهاد کشاورزی بمیرد و راه و رسم حرکت جهادی که راه نجات کشور است نادیده انگاشته شود.

این مقام مسئول ادامه داد: کشاورزی که عزت ما را تامین می‌کند با دمیدن روح جهادی می‌تواند ما را عزتمندتر کند و  بهترین اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی می‌تواند در جهاد کشاورزی جلوه‌گر شود پس در این مسیر تلاش مضاعفی شود، کشاورزی باید ارزش در کشور ما مطرح و در کشاورزان ما روح امید دمیده شود.

وی خطاب به مسئولان کشور گفت: زهرآگین‌ترین مساله در کشاورزی واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی به داخل است.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: این مساله ناراحت کننده است که در مازندران که به عنوان مرکز برنج کشور  محسوب می‌شود شاهد وجود و فروش برنج خارجی وارداتی بصورت گسترده باشیم.

وی ادامه داد: جنگل‌ها رو به نابودی می‌رود و به تدریج زمین‌ها به ویلا و ساختمان تبدیل می‌شود، خطر سموم کشاورزی امروز ما را تهدید می‌کند.

 خطیب جمعه بابل با اشاره به توصیه دقیق رهبر بصیر انقلاب به مسؤلان اظهار کرد: باید نسبت به تلاش‌های دشمن علیه کشور توجه بیشتری داشت، دشمن طرح نابودی توانمندی‌ها در کشور ما مدنظر خود قرار داده تا توانمندی علمی و نسل جوان را از ما بگیرد.

وی در خاتمه گفت: لزوم هوشیاری برای شناخت دشمن و راه‌های نفوذ دشمن برای مسئولان و مردم جامعه‌اسلامی امری ضروری است و باید از عهدشکنی آمریکا در برجام درس گرفت.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين