امروز : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۰۲ - ۱:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آقای مشاور درکار سرهنگ‌ها دخالت نکنید!

خالق تئوری «سرهنگ - حقوق دان» این روزها شمشیر خود را برای «سردار» از رو بسته و با رقیب تراشی برای رئیس جمهور در انتخابات ریاست جمهوری به دنبال حمله گازانبری به «حاج قاسم» است.
خالق تئوری «سرهنگ – حقوق دان» این روزها شمشیر خود را برای «سردار» از رو بسته و با رقیب تراشی برای رئیس جمهور در انتخابات ریاست جمهوری به دنبال حمله گازانبری به «حاج قاسم» است.
به گزارش بابل نوین،«تجاوز به حریم آیت الله شیخ عیسی قاسم خط قرمزی است که عبور از آن شعله ای از آتش را در بحرین پدید خواهد آورد.» این جمله هشدار آمیز بیانیه سرلشگر سلیمانی خطاب به رژیم آل خلیفه بود.
این بیانیه شدید لحن سردار غیور ایرانی در پی لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم توسط رژیم آل خلیفه بحرین صادر شد. بیانیه ای که موجی از واکنش‌ها را در منطقه آفرید و رسانه های مختلف جهان را به عکس العمل واداشت.
العربیه در تحلیل بیانیه فرمانده نیروی قدس، این بیانیه را به برکناری امیر عبدالهیان ربط داده و آورده است: «به نظر می‌رسد برکناری امیرعبداللهیان از سمت معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه ایران، قاسم سلیمانی را بر آن داشت تا خود به طور مستقیم وارد عرصه “دیپلماسی” جنگ شده و بیانیه‌هایی تهدیدآمیزعلیه برخی کشورهای عربی صادر کند.»
خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی این هشدار را «بیانیه نادر ژنرال برجسته ایرانی» خواند. در گزاش این رسانه غربی آمده است: «یک ژنرال ارشد ایرانی به بحرین هشدار داد که لغو تابعیت رهبر معنوی شیعیان این کشور  سبب شورش مسلحانه در این پادشاهی با اکثریت شیعیان خواهد شد در حالی که ایران حضور و مداخله نظامی خود در عراق و سوریه را تقویت کرده است، او نقش برجسته‌ای کسب کرده اما به ندرت درباره موضوعات سیاسی حرف می‌زند».
اما بیانیه این ژنرال ایران که همزمان شده بود با تغییرات در وزارت خارجه واکنش دولتی ها را برانگیخت.
حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در تقابل با بیانیه سردار سلیمانی درباره تحولات بحرین نوشت: راه حل بحران همان “سلمیه ، سلمیه” ای است که راهبرد شیخ عیسی بوده . نه شیخ عیسی تنش را می پسندد، و نه مردم خشونت را.
 وی که گفته می شود بعد از آمریکا، فرانسه هم حاضر نشد بعنوان سفیر او را بپذیرد، ادامه داد: باید در مقابل اقدام رژیم آل خلیفه در سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم  عالم بحرینی هشیار باشیم چرا که این اقدام، دامی است برای تحریک به خشونت وتخریب روابط درمنطقه؛ وآگاه باشیم که خشونت پروری صرفا به نفع کشورحامی داعش است.
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در ادامه حرکت مسالمت آمیز را برای رسیدن به پیروزی برای مردم بحرین تجویز می کند و می گوید: نقطه قوت مردم  بحرین و عامل پیروزی شان را حرکت مسالمت آمیز مدنی است؛ نه شیخ عیسی تنش را می پسندید، ونه مردم خشونت را؛ علت پیروزی هم همین بوده است.
اما پس از او حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور هم تازگی شمشیر خود را برای سردار از رو بسته است در واکنش به این بیانیه حاج قاسم در تویئت خود نوشت: اولین چالش جدی برای معاونت جدید وزارت امور خارجه خلق شد؛ دو بیانیه :یکی سلب تابعیت و دومی سلب مشروعیت. معاون  به قلب خسته تدبیر خوش آمدید.
آشنا در توئیت خود بیانیه حاج قاسم هم ردیف با بیانیه آل خلیفه قرار داده و آنرا  یک چالش برای معاون جدید وزارت خارجه تلقی می کند و با خوش آمد گویی به جابری انصاری اینطور وانمود کرده است که درکارهای دولت دخالت می شود.
اما هنوز یک ماه بیشتر از پست فیس بوکی خالق تئوری «گازانبر- کلید» و «سرهنگ – حقوق دان» درباره حاج قاسم نگذشته است. پستی که با انتشار فیلمی از سخنرانی سردار سلیمانی نوشته بود: بگذاریم حاج قاسم در قله اسطوره ای دفاع از حریم و حرم بماند؛ نگذاریم او را چون محسن و باقر به کارزار کلید و گازانبر بکشانند.» جمله ای که واکنش های زیادی در پی داشت و آقای مشاور مجبور شد حرف خود را پس بگیرد و بگوید صحبت هایش از سر دلسوزی بوده است.
در آن پست، آقای مشاور که با رقیب تراشی برای روحانی توصیه داشت سردار وارد کارزار کلید و گازانبر یعنی سیاست نشود، حال چگونه به خود اجازه داده است در امور نظامی سردار دخالت کند.
دستگاه دیپلماسی ما اگر کارآزموده باشد بیش از آنکه از نامه سردار سلیمانی و قدرت نمایی ایران در منطقه در هراس باشد باید از آن در راستای تامین امنیت ملی استفاده کند. همچنانکه روز گذشته وزارت اطلاعات بیانیه داد تروریست ها در عمق کشور شناسایی شده‌اند و خطر نفوذ آنها تا پایتخت هم آمده است و تنها قدرت نمایی امثال حاج قاسم هاست که نظام جمهوری اسلامی توانسته امنیت را در این منطقه پرآشوب به مردم خود ارزانی دارد. لذا همانگونه که آشنا خود تاکید داشته است در کار سرهنگ دخالت نکند و به امور حقوقی و اجرایی کشور بپردازد. هنوز پرونده ماجرای فیش های نجومی باز است.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين