امروز : شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/04/08 - 12:41 ذخیره فایل ارسال به دوستان

استودیو موسیقی / عُمَر اکرم

استودیو موسیقی / عُمَر اکرم

urlبه کوشش محمد محمودی

دنبال کننده ی موسیقی او بوده ام،ساده و یک آوا، صناعت ِ موسیقی او حتی در نوع خود جذاب و خوش سلیقگی دارد.عُمر اکرم،موسیقی ساز و پیانیست ِ پُر دغدغه ی افغان تبار است که در شهر نیویورک آمریکا متولد گردید،پدر او از دیپلمات های کشور افغاستان در سازمان ملل متحد بود.در شش سالگی موسیقی را نزد یک استاد در پراگ (جمهوری چک) آموخت.از زمانی که به یک نوا، در درون ِ اسلوب آن بنگریم،ارتفاع ِ سبک و طینت ِ آن، به طور معمول آشنا می شود،و همچنین کاستی هایی که احساس می کنی درونت را به ارضای ِ هنر در امر ِ هنر اندیشی ، نمی رساند،اما اکرم ، اینگونه نیست.با ارتفاع ِ آن آشنا نشوی، سبک ِ تأثیرپذیرفته ی حالتی که بطور ِ دو مرز، فلکوریکی میشود، و از او در گوش هایت طنین انداز می شود،آبگینه های ِ پیش رویت را،درهم می شکند.

ساز تخصصی او، پیانو می باشد، این استاد عُمَر را با آثار موسیقیدانان بزرگ جهان مثل: باخ، بتهوون، موتسارت چایکوفسکی و دیگر بزرگان موسیقی آشنا ساخت.در دورن ِ او ، چند حالت ِ مجزا، که هرکدام،به نوعی موسیقی ِ محلی ِ شان محترم است، شکل گرفت.او با خانواده خود به کوبا مهاجرت کرد،از آغازی که تخصصی برای موسیقی قدم برداشت، دو معیار مهم در افکار ِ نواختن و پس از آن، تداوم ، در آثارش وجود دارد. یکی لایه ی فولکوریک ِ فنی موسیقی و دیگری تلفیق ِ سبک ِ نواختن سازها.این مورد دوم، به وفور پس از آلبوم – آزاد همانند پرنده – دیده می شود. او در سال ۲۰۰۲ فعالیت جدی خود را آغاز کرد و ۱۴ سال داشت که اولین اثر خود را می سازد.و اولین آلبوم خود را بنام – گل آفتابگردان – در سال ۲۰۰۲، بوسیله ی شرکت معروف موسیقی Rael Music ، روانه ی بازار می کند.اکرم ، به طور خوبی، شناخته می شود. او در اولین آلبوم خود، آهنگ هایی را ساخت که هرکدام جداگانه ، قصه ی عشق ، وطن ، خواستن را بطور فانتزی روایت می کند.در قطعه ی – باران صبحگاهی – بیش از اندازه با گام های ِ پیانو بازی می کند و کم نظیر ساخته شد.

اوج ِ موسیقی بیکلام عُمَر اکرم در آلبوم – آزاد،همانند پرنده – بود که بی شک،بهمراه آلبوم – سفر رمزآلود – در سال ۲۰۰۴ و ۷ – بهترین اثر موسیقیایی او را تشکیل می دهد.او سه سال بعد در سال ۲۰۱۲، آلبوم – پژواک ِ عشق – را روانه بازار کرد. که هنوز تازگی و طراوت را در آن دیده می شود.اما به جسارت ِ گرافی های ِ قبلی او نمی رسد.آخرین آلبوم استودیویی او – رویا بین ِ روز – نام دارد که در سال ۲۰۱۳، به شکل متفاوتی عرضه شد و قطعه ی شماره سه آن – جستجو – یک موهبت ِ موسیقی است که در هنر شکل گرفته است.

آلبوم – سفر رمز آلود _ Secret Journey /2007 و – پژواک ِ عشق _ Echoes of Love /2012 در جشنواره گِرَمی که از نظر مقام  و اندازه،با جایزه ی اُسکار در فیلمسازی برابر میدانند،برنده جایزه بهترین آلبوم سال در شاخه New Age شدند.

شاخه و سبک نیو اِیج ;New Age زیر شاخه سبک موسیقی الکترو آکوستیک می باشد که با هدف رهایی بخشیدن مردم از ناراحتیها و افسردگیهای ناشی از خرابیهای ِ بعد از جنگ جهانی دوم بوجود آمد و توسط آهنگسازی ژاپنی به نام کیتارو به اوج خودش رسید.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين