امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/07/17 - 12:27 ذخیره فایل ارسال به دوستان
قرآن نفیس نسخ ترکیبی از سوی حضرت آیت الله خامنه‌ای؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.

جدیدترین هدیه رهبر انقلاب به آستان قدس رضوی

قرآن نفیس «نسخ ترکیبی» از سوی مقام معظم رهبری به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد
به گزارش بابل نوین، تولیت آستان قدس رضوی در مراسم اهدای این مصحف شریف، کتابت این قرآن را از سوی یک جوان قرآن پژوه، نشان از همت بلند، عشق و دلدادگی جوانان متدین ایران اسلامی به قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام دانست و خاطرنشان کرد: کتابت این قرآن شریف تابلو و مظهری از عشق و دلدادگی جوانان کشورمان به قرآن کریم و تلاش و همت آنان برای نشر معارف دین بوده که با بهره‌گیری از رسم الخطی ترکیبی و تذهیبی زیبا، اثری ماندگار و نو خلق شده است.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تصریح کرد: این اثر که مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است، با دستور ایشان به آستان قدس رضوی اهدا شده و این اثر ارزشمند در موزه قرآن کریم آستان قدس رضوی با عنایتی ویژه نگهداری و در معرض دید عموم عاشقان قرآن قرار خواهد گرفت.
در ادامه این مراسم ذبیح الله اوحدی؛ کاتب این قرآن نفیس، این اثر را حاصل تلاشی ۱۳ ساله معرفی و ابراز کرد: این نسخه قرآن کریم با بهره گیری و الگو برداری از دو رسم الخط معروف مرحوم استاد نیریزی و استاد عثمان طه نگاشته شده که قرائت آن را تسهیل می¬کند، همچنین برای بهره‌مندی قاریان و حفاظ، فرود تمام صفحات در این قرآن همراه با پایان آیات است.
این فعال قرآنی یکی دیگر از اهداف نگارش این قرآن را نشان دادن گوشه‌ای از ابهت ظاهری قرآن از منظر هنر خواند و گفت: جلد این قرآن از چرم، صحافی آن کم نظیر، تذهیب آن طلاکوب و خط آن هنری نو در علوم انسانی و کتابت قرآن است.
این قرآن نفیس در ماه مبارک رمضان سال جاری به حضرت آیت الله خامنه‌ای؛ رهبر معظم انقلاب اهدا شد که نوع نگارش آن مورد تمجید ایشان قرار گرفت.
این اثر ارزشمند، به دستور معظم له امروز طی مراسمی رسمی با حضور تولیت آستان قدس رضوی به گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی اهدا شد.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين