امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/07/23 - 10:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرماندار بابل:

مردم نگران گیاه مهاجم سنبل آبی نباشند و با کارشناسان همکاری کنند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل از مردم خواست با محیط زیست و سایر دستگاه‌ها جهت جلوگیری از ازدیاد گیاه مهاجم سنبل آبی همکاری کنند.

v3_slide0037_image002

به گزارش بابل نوین، محمدتقی عباسپور در گفت‌و‌گوی تلفنی با خبرنگار ما ضمن تایید خبر وجود گیاه خطرناک سنبل آبی در بابل اظهار کرد: در هفته‌های اخیر گونه مهاجم گیاه سنبل آبی در آب‌بندان آغوزبن بابل مشاهده شده که با اطلاع رسانی توسط شورا و دهیار منطقه و ورود به موقع کارشناسان اداره محیط زیست بابل مسئله در حال بررسی است.

وی افزود: این گیاه مهاجم دارای رشد سریعتر نسبت به سایر گونه های مشابه خود است و گسترش و پوشش آن بر روی حوضچه‌های آب و زمین‌های آبی باعث از بین رفتن آبزیان و تاثیر مخرب بر روی اکوسیستم طبیعی منطقه می شود.

معاون استاندار و فرماندار ویزه بابل ادامه داد: این گیاه با ظاهری فریبنده ممکن است در برخی مراسمات و مجالس برای گل کاری استفاده شود که امیدواریم با اطلاع رسانی که در آینده صورت می گیرد و پیگیری اهالی رسانه برای دادن اطلاعات درست و مناسب به مردم و شناساندن این گیاه از بروز مشکلات در سلامت فردی افراد و یا تخریب محیط زیست منطقه زندگی مردم جلوگیری شود.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر این امر که راه حل های مناسبی برای جلوگیری از انتشار این گیاه مهاجم در دنیا توسط کارشناسان معرفی شده تصریح کرد: ادارات مختلف باید در این زمینه همکاری کنند و جلوی تخریب تالاب ها و آب‌بندان‌ها با شیوع این گیاه گرفته شود.

عباسپور در پایان با اشاره به برگزاری جلسات کارشناسی در این زمینه تصریح کرد: با همت و پیگیری مسئولان محیط زیست و دیگر دستگاه‌ها از جمله شیلات و جهاد کشاورزی بابل می‌توان این اطمینان خاطر را به مردم این شهرستان داد که مسئله به زودی حل و ریشه کن خواهد شد و در این راه امیدواریم عموم مردم با همکاری مناسب خادمان خود را در حل این معضل یاری‌رسان باشند.

سنبل بابل نوین (۲)

سنبل بابل نوین (۵)

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين