امروز : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/07/25 - 8:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان
محمدعباسپور

حقوق‌های فسادانگیز نجومی فراموش نشود/محمدعباسپور

خبر دریافت حقوق‌های نجومی، که به‌مانند صاعقه‌ای افکار عمومی کشورمان به‌خصوص جامعه زحمت‌کش حقوق‌بگیران دولتی را متاثر و ملتهب ساخت، الحمدلله مورد انزجار همه اقشار جامعه و از جمله جریان‌های سیاسی و حتی گروه‌های سازمانی و جناحی قرار گرفت.

عباسپور

حقوق‌های فسادانگیز نجومی فراموش نشود/محمدعباسپور

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ،
صرفنظر از گارد مدافعانه معدودی برخوردار از این ویژه‌خواری متکی به قدرت سیاسی، خوف آن می‌رفت تا این فساد نیز همچون گذشته با سیاسی و جناحی شدن، به محاق حیثیت سیاسی رود و گروهی آن را به رقیب سیاسی خود نسبت دهند و در یک آشفته بازار تنش‌های جناحی و سیاسی، اصل ماجرا لوث شده و بتدریج قبح آن به فراموشی سپرده شود و مردم نیز سرانجام پی نبرند که ماجرا چه بوده و مقصر چه کسانی!، اما الحمدلله با درایت مردم و تمرکز مقام معظم رهبری و حرام دانستن استفاده از این حقوق‌ها از سوی مراجع عظام تقلید، دولت نیز با اعلام عذرخواهی، قول پیگیری جدی و پیگرد مسببان این رانت‌خواری را به مردم داد و قوه قضائیه و دستگاه‌های نظارتی نیز تصمیم جدی خود در برخورد با عوامل این سیئه بزرگ و اعتمادسوز را ابراز داشتند.

فضاحت تفاضل حقوق‌های نجومی با حقوق جاری کشور، که توسط عموم کارکنان و کارمندان شریف دولتی و غیردولتی دریافت می‌شود، آنچنان زیاد و باورنکردنی است، که هیچ‌کسی را یارای دفاع فضاحت‌بار از این گناه کبیره نساخت و چندنفری هم که خود از دریافت‌کننده‌های این حقوق‌های نامشروع بودند، را نزد مردم مطرود و مذموم کرد.

تنفر و انزجار عمومی ایران اسلامی از حلقه حرام‌خواران، که همچون زالو پیرامون ارکان قدرت دولت‌ها در کشورمان سعی دارند تا با نسبت خود به جریان‌های سیاسی، بار اقتصادی خود و خاندان‌شان را ببندند و مافیای تجارت و بازرگانی را در قبضه سلطه اقتصادی خویش قرار دهند، به معنی فسادستیزی ملت ایران در همه حوزه‌ها به‌خصوص عرصه اقتصادی است که از قضا جذاب‌ترین عرصه‌ها برای دنیاپرستان نیز هست.

تجربه پیشین گواه این واقعیت است که هرگاه سوءاستفاده‌گران  برای به حاشیه بردن جرم و جنایات خود توانسته باشند زیر چتر شخصیت‌های سیاسی یا جناحی قرار گیرند، موفق می‌شدند با اهرم فشار جناح‌های سیاسی خود را به فراموشی برسانند و پشت پرده همچنان به فعالیت‌های نامشروع خود ادامه دهند. برای آنها خرج کردن درصدی از سودهای نجومی ناشی از رانت‌ها برای آن جریان سیاسی، رقمی نیست که به حساب آید؛ بدین جهت است که این آلوده‌های اقتصادی در موسم انتخابات‌ها به پای کاندیداهای خاص میلیاردها هزینه می‌کنند تا بتوانند در ارکان نظام اسلامی‌مان همچنان باپشتوانه به مال‌اندوزی خود ادامه دهند و ادامه تلاش آنها به‌معنی ادامه گسترش فساد در ارکان نظام و پکاندن نظام اسلامی از درون است که واقعاً مردم و قوه قضائیه و همه دلسوزان نظام اسلامی باید بر روی این مسئله حساسیت نشان داده و پیگیر این مطالبه به حق و حیاتی باشند.

از یاد نبریم که جریان فاسد و مفسد اقتصادی و حرا‌م‌خواران از بیت‌المال برای خود در حتی رسانه‌ها یار و همراه پیدا کرده‌اند، چرا که جیره‌خوران این مفسدان در برخی رسانه‌ها به دفاع و یا توجیه کار آنها می‌پردازند و سعی بر تطهیر و یا حاشیه‌سازی‌های انحرافی دارند.

در یک جمله باید گفت که اژدهای فساد متاسفانه در کشور به جاهای مختلف رسوخ کرده و سرهای متعدد دارد، که برای مبارزه با آن باید عزم ملی و اراده راسخ مسئولان اعم از اجرایی و بویژه قضایی کنار هم قرار گیرند و با شناسایی جریان فساد در همه جا، به قطع ریشه آن بپردازند.

باید به جرأت گفت که تداوم انقلاب اسلامی و پیگیری آرمان شهداء و تحقق اهداف امام و رهبری، در گرو موفقیت‌مان در مبارزه با فساد و مفسدان است؛ پس نباید در مبارزه با گیرندگان حقوق‌های نجومی خط و ربط سیاسی را دخالت داد، که در آن صورت به انحراف رفته‌ایم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين