امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/08/05 - 21:45 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

خبرنگاران قلم خود را نفروشند/ برجام فریب‌کاری دشمن بود

امام جمعه بابل گفت: خبرنگاران در اطلاع‌رسانی شرط انصاف را رعایت و قلم خود را برای مردم حفظ کنند و نفروشند.

روحانی۱۱۱

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های نماز جمعه بابل با اشاره به تقوای الهی، اظهار کرد: با رعایت تقوا و عمل صالح است که می‌توان از خطرات دنیوی رها شد، تقوا سپری برای مردم در مقابل مشکلات است.

وی افزود: اگر تقوا نبود چه بسا به بعضی از آلودگی‌ها کشیده شویم اما آن مانعی که مایه نجات است تقواست.

امام جمعه بابل با اشاره به دهه کرامت، ادامه داد: یکی از همین صفت‌های خوب یعنی تقوای انسانی کرامت است که اگر درون یک انسان شکل بگیرد چه تحول عظیمی را در زندگی انسان می‌تواند شکل دهد.

این مسئول تصریح کرد: موضوع کرامت در زمره اولین موضوع و اولین سوره‌هایی بود که بر پیامبر نازل شد و در قالب آیاتی که زمینه تربیت را بر پیغمبر ابلاغ می‌کند است.

روحانی خاطرنشان کرد: وقتی قرآن متصل به کرامت است و فرشتگان الهی متصل به کرامتند یعنی تمام مبادی تربیتی بشر متصل به این مسئله هستند و این صفت کرامت بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: هنر بزرگ یک انسان این است که بتواند این کرامت، عزت و انسانیت را در وجود خودش حفظ کند و نگذارد عوامل مختلف این کرامت را از انسان بگیرند، کرامت باید در لسان هم وجود داشته باشد، با پدر، مادر و دوستان باید مودبانه صحبت کرد و از الفاظ مناسب استفاده کرد‌ و کریمانه صحبت و برخورد کرد.

وی در ابتدای خطبه دوم با اشاره به نماز عبادی سیاسی جمعه، اظهار کرد: نماز جمعه مربوط به مومنین و چهره دیگرش مربوط به انسان منافق است و در این جایگاه به مومنین بشارت‌های مختلف و برای منافقین توبیخ وجود دارد، این از توفیقات جامعه اسلامی است.

خطیب جمعه بابل با تاکید بر برگزاری مراسم‌ و جشن‌های دهه کرامت، خاطرنشان کرد: باید در دهه کرامت برنامه‌های مناسب برگزار شود تا برخی دشمنان با زبان تندشان و حرف‌های نابه‌جا اسلام را اسلام عزا و گریه معرفی نکنند.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید سارمی گفت: روز خبرنگار و یاد این شهید گرانقدر را به فعالان این عرصه تبریک می‌گوییم و قدردانی می‌کنیم و آنان هستند که در عرصه وصل خبری بین مردم و مسئولین به عنوان نقش اتصال عمل می‌کنند.

روحانی ادامه داد: خبرنگاران با چاق‌و لاغر نکردن خبر به مردم خدمت می‌کنند و از این خبرنگاران می‌خواهم خبر را غلو نکنند، چون در این صورت این خیانت در خبر رسانی است و از جامعه خبرنگاری این شهرستان باید به دور باشد.

وی تصریح کرد: به خبرنگاران و اصحاب رسانه توصیه می‌کنم انصاف را در عرصه خبری رعایت کنند و این خیانت است که قلم خود را بفروشند، پس مواظب باشند.

امام جمعه بابل با اشاره به موضوع زکات شالی، گفت: گرچه شالی زکات واجب ندارد اما در بعضی از روایات زکات شالی مستحب است و بهتر است کشاورزان حق افراد نیازمند را در قالب زکات شالی بپردازند.

وی با خاطرنشان ساختن شعار سال با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» گفت: کشت دوم را باید جدی گرفت و مانند برخی دیگر شهرها با اینکار بر رونق زندگی خود بی‌افزایند و به جای اینکه به این بانک‌های ربوی دست بزنند به بانک خدا متصل شوند و در زمین‌های خود فعالیت کنند تا مشکلات خود و جامعه را حل کنند و یکی از جلوه‌های اقتصاد مقاومتی همین کشت مجدد است.

روحانی ضمن اظهار ناراحتی از برخی خرید و فروش‌های برنج در بازار اظهار کرد: با کمال تاسف شنیده می‌شود در ارتباط با مخلوط کردن برنج‌های مختلف داخلی و خارجی برخی افراد اینگونه عمل می‌کنند، این باعث شرمندگی و خیانت است.

وی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در مورد برجام افزود: دیدید برجام فریب‌کاری دشمن بود و دشمنی که بارها گفت اگر مذاکره کنید تحریم‌ها برداشته خواهد شد اما دیدیم که حاضر نیستند تحریم‌ها را واقعا بردارند و گشایش اقتصادی داشته باشند پس کو این گشایش‌ها؟

خطیب جمعه بابل در پایان خاطرنشان کرد: امروز می‌بینیم که با وقاحت اعلام می‌کنند که باید برجام منطقه‌ای در مورد مقاومت و حزب‌الله داشته و با شما مذاکره کنیم و در برجام دیگر در مورد موشک‌ها و ابزارهای نظامی؛ شما کور خوانده‌اید، اینجا لیبی نیست و نمی‌توانید برای این ملت تصمیم بگیرید, این ملت ایران بود که در سال‌های مختلف برای شما نسخه پیچیده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين