امروز : پنج شنبه, ۷ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/08/08 - 23:09 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر مسئول سایت خبری تحلیلی بلاغ مازندران:

اصحاب رسانه نباید از مثلث قانون، اخلاق و انصاف خارج شوند

مدیر سایت خبری تحلیلی بلاغ مازندران: مسئولان انتقاد اصحاب رسانه را به عنوان هدیه در جهت پیشرفت جامعه تلقی و از اهدا کنندگان این هدیه که خبرنگاران و اصحاب رسانه هستند تشکر کنند.

اصلی ۳

به گزارش بابل نوین،محمداسماعیل امام‌زاده در آیین تجلیل از خبرنگاران و همکاران سایت خبری تحلیلی بابل نوین، اظهار کرد: برخورداری از مسئولان نقدپذیر موهبت الهی و رسانه منتقد سالم سرمایه جامعه است و مسئولان انتقاد اصحاب رسانه را به عنوان هدیه در جهت پیشرفت جامعه تلقی و از اهدا کنندگان این هدیه که خبرنگاران و اصحاب رسانه هستند تشکر کنند.

وی افزود: حواشی کار رسانه‌ای نباید مخل انجام وظیفه ما در چارچوب قانون و اخلاق شود و اصحاب رسانه نباید از مثلث قانون، اخلاق و انصاف خارج شوند.

مدیر مسئول سایت خبری تحلیلی بلاغ مازندران با اشاره به برخی از مشکلات خبرنگاران ادامه داد: امنیت شغلی، خدمات تامین اجتماعی و بیمه از مشکلات خبرنگاران امروز جامعه است که امیدواریم دولت تدبیر و امید با توجه بیشتر به اصحاب رسانه وظیفه خود را در این زمینه انجام دهد و این دغدغه‌ها را برطرف کند هرچند کار خاصی در این زمینه صورت نگرفته است.

این فعال رسانه‌ای تصریح کرد: مسئولان باید در جهت خدمت به مردم از اصحاب رسانه حمایت کنند و در مقابل نقدهای منصفانه بپذیرای مشکل بیان شده از سوی جامعه رسانه‌ای باشند و در مقابل رسانه‌ها باید با معیار اخلاق در جامعه به دنبال خبری باشند که مشکلی از مردم جامعه کم کند.

امام‌زاده ادامه داد: خوب دیدن، خوب بیان کردن منصفانه، پرداختن به کاستی‌ها بدور از هرگونه گرایش‌های سیاسی و شخصی خبرنگار را در مسیر درست قرار می‌دهد البته رسانه و کار ارتباطی در جامعه امروزی امری لازم و ضروری است اما نباید مطیع بود و منتقد عملکرد ضعیف نبود، اگر این طور باشد رسانه به رسالت واقعی خود عمل نکرده است.

وی با اشاره به شهادت شهید خبرنگار “محمود صارمی” افزود: ۱۷ مرداد با عنوان روز خبرنگار برای شهادت این شهید و تعهد کاری و اخلاقی دیگر شهدای خبرنگار انتخاب شد تا اصحاب رسانه بدانند چه تکلیفی در جامعه اسلامی دارند و با پایبندی به خون شهدا در مسیر حق، عدالت و خدمت به مردم قلم بزنند.

این فعال رسانه‌ای در پایان با اشاره به موضوع فیش‌های حقوقی نجومی گفت: رسانه نباید در مقابل برخی از مسائل چشم پوشی و سکوت کند، فعل بد بد است در هر دولتی می‌خواهد باشد و باید رسانه‌ها در مسیر تقبیح این حرکت قدم‌های مثبت‌تری بردارند، سکوت جایز نیست و امیدواریم مسئولان در عمل نشان دهند چقدر به مسائلی از این دست که رسانه‌ها بدان می‌پردازند اهمیت می‌دهند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين