امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/08/28 - 23:32 ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها:

آب آشامیدنی حق مردم درزیکلای بابل و ۸ روستای اطراف منطقه است

نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها: می‌توان به مردم گفت در ارائه برخی امکانات مشکل داریم چون همچنان تحریم هستیم، اما استفاده از آب آشامیدنی حق مردم است.

اصلی سخنرانی میرمقیم مقیمی ۲

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، سیدمقیم مقیمی نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمنان ایران اسلامی در سال‌های اخیر برعلیه کشور این موضوع برای مردم قابل درک است که شاید نتوانند از برخی مواهب اجتماعی، علمی و رفاهی بصورت ایده‌آل استفاده کرد اما نمی‌توان مردم را از حق طبیعی استفاده از آب آشامیدنی محروم ساخت.

وی در آیین کلنگ‌زنی مدرسه مرحوم سیدصالح مقیمی با اشاره به مشکلات عدیده مردم ۸ روستای شمالی بخش گتاب در استفاده از آب آشامیدنی افزود: سال هاست که مردم این منطقه از آب شرب ناسالم استفاده می‌کنند و از زمانی که مسئولیت تامین آب منطقه به اداره آب و فاضلاب روستایی محول شده است این مشکلات بیشتر و بیشتر شده است.

نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده با همکاری مسئولان در استانداری زمینی خریداری و جهت نصب تجهیزات آبرسانی به اداره آب و فاضلاب روستایی واگذار شد اما بیش از دو سال است که مردم منطقه در انتظار بر زمین زده شدن کلنگ این مجموعه هستند و هنوز هیچ اتفاق خاصی در این زمینه صورت نپذیرفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به اوضاع اقتصادی که کشور در آن وجود دارد شاید نتوانیم برای مردم فهیم خدمات خاصی از جمله روکش مجدد آسفالت و تعریز جاده‌های برون شهری را در اولویت قرار دهیم اما نمی توانیم مردم را از حق طبیعی شان یعنی استفاده از آب آشامیدنی محروم کنیم.

مقیمی در پایان به دیگر مشکل منطقه یعنی برق‌رسانی به تیرهای برق جاده اصلی بابل به گتاب در کنار آب‌رسانی به روستاها اشاره و از فرماندار ویژه بابل خواست با پیگیری بیشتر موضوع از مسئولان در این زمینه کمک بخواهد.

گفتنی است در ماه‌های گذشته نیز حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور امام جمعه بخش گتاب در خطبه‌های نماز جمعه به این دو مساله اشاره داشته است ولی همچنان این مشکلات در منطقه وجود دارد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين