امروز : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/08/29 - 18:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ناو یک میلیارد دلاری انگلیس به خلیج فارس می‌آید

وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که ناو جنگی یک میلیارد پوندی «اچ ام اس دیرینگ» را برای پشتیانی از ناوهواپیمابر آمریکا، راهی آبهای خلیج فارس می کند.

به گزارش بابل نوین، براساس بیانیه وزارت دفاع که بامداد روز دوشنبه منتشر شد، ناو جنگی “اچ ام اس دیرینگ” وظیفه حراست از ناو هواپیمابر آمریکا در جریان حملات هواپیماهایش علیه مواضع داعش در سوریه و عراق بر عهده خواهد داشت.

براساس بیانیه یاد شده این ناو جنگی که دارای ۱۹۰ خدمه است، قرار است روز جمعه از بندر پورتسموث راهی آب های گرم خلیج فارس شود. به گفته مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس، گسیل این ناو جنگی نشانگر آن است که تمامی بخش های ارتش انگلیس در حال مشارکت برای شکست گروه داعش هستند.

وی گفته است: نیروهای هوایی انگلیس روزانه حملاتی را علیه مواضع داعش صورت می دهد، نیروی زمینی این کشور نیز در حال آموزش سربازان عراقی است و نیروی دریایی انگلیس نیز درصدد کمک و پشتیبانی از ناو هواپیمابر ائتلاف در خلیج فارس در جریان حملات هوایی آن علیه داعش است.

در همین حال منابع انگلیسی از جمله تارنمای نشریه ایندیپندنت روز یکشنبه گزارش دادند که اعزام این ناو جنگی انگلیس می تواند سبب بروز تنش هایی در خلیج فارس شود. براساس گزارش های منتشرشده ناوشکن ‘اچ ام اس’ ، مجهز به جدیدترین رادارهای دریایی در جهان، این قدرت را دارد تا با تهدیدات دوگانه همزمان موشکی و جنگنده ها مقابله کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين