امروز : پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/09/03 - 10:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تبانی وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه برای تخلف

به گزارش بابل نوین، سید احسن علوی با اشاره به گزارش کمیسیون عمران در مورد تخلف وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه در اختصاص دو میلیون تن قیر رایگان برای حل مشکل راه روستاها گفت: در قانون بودجه مقرر شد وزارت نفت دو میلیون تن قیر رایگان در اختیار پنج سازمان و وزارتخانه قرار دهد، سهم هر یک از این دستگاه‌ها نیز از این قیر رایگان مشخص شد.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون تأکید شد که تا سقف ۲۴۰۰ میلیارد تومان قیر رایگان در اختیار دستگاه‌ها قرار بگیرد اما دولت در آئین‌نامه‌ای که برای اجرای بودجه نوشت، مقرر کرد ۱۰۰۰ میلیارد تومان قیر رایگان به دستگاه‌های متولی داده شود.

وی تصریح کرد: همه پروژه‌های عمرانی در استان‌ها به خاطر این تخلف وزارت نفت تعطیل است و تا الان حدود یک میلیون تن قیر به دستگاه‌های مختلف تحویل داده شده است.

علوی با اشاره به تبانی وزارت نفت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در این تخلف گفت: دولت برای پرداخت یارانه‌های نقدی دو هزار میلیارد تومان کسری اعتبارات داشت؛ بنابراین مقرر شد از محل اعتبارات قیر رایگان برای توسعه راه‌های روستایی، کم شده و به جای آن وزارت نفت به اعتبارات هدفمندی کمک کند.

 هفته گذشته گزارش کمیسیون عمران در خصوص تخلف وزارت نفت در صحن علنی مجلس قرائت شد که نماینده دولت در مقام دفاع گفت دولت هیچ تخلفی انجام نداده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين