امروز : جمعه, ۲۶ دی , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/04/11 - 18:36 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اگر مسائل هسته‌ای حل هم شود آمریکا دست از سر ایران بر نخواهد داشت

به گزارش خبرنگار بابل نومه ، غلامرضا ضابط‌پور بعدازظهر امروز در همایش تخصصی فن‌آوری هسته‌ای که در دانشگاه علم و فناوری مازندران (بهشهر) برگزار شد، اظهار کرد: اعمال فشارها بر ایران به گونه‌ای است که اگر مسائل هسته‌ای حل شود آمریکا دست از سر ایران بر نخواهد داشت.۱۳۹۱-۲-۲۵-۲۰۱۲۵۱۴۱۶۸۴۰۴۱۸۳۶۹۴۲۹۹۷۲

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز با اشاره به بیانیه لوزان و سه نکته کلیدی موجود در آن، افزود: در بحث پروتکل الحاقی، ایران همچنان زیر بار امضا نرفته است، خواستار لغو تحریم‌ها شد و توانست کاری کند تا دنیا حق غنی‌سازی کشورمان را به رسمیت بشناسد.

غلامرضا ضابط‌پور بیان داشت: در راستای تحریم‌ها، ایران از سوی چهار ارگان اعم از اتحادیه اروپا، کنگره آمریکا، ریاست جمهوری آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل سبب تحریم قرار گرفت و این تحریم‌ها به موضوعات هسته‌ای، حقوق بشر، تروریسم و موشک‌های بالستیک برمی‌گردد.

وی ادامه داد: ایران جزو کشورهایی است که متن عدم اشاعه سلاح هسته‌ای را امضا کرد و پروتکل الحاقی که بعدا به این پروژه ملحق شده است را هنوز امضا نکرده است.

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه صنعتی بابل پیام‌های عدم پذیرش پروتکل الحاقی را شامل تشکیک در سیاست‌های صلح‌آمیز ایران، ایجاد خدشه در روابط هسته‌ای ایران و روسیه، صدور قطعنامه و ارجاع به مسائل هسته‌ای در شورای امنیت سازمان ملل برشمرد.

ضابط‌پور افزود: محدود شدن حاکمیت ملی کشور، اعطای بخشی از حاکمیت کشور به دست کشورهای دیگر، جامعیت بازرسی و تداخل در امور کشور، افشای اطلاعات محرمانه کشور و تهدید روند هسته‌ای و محدود شدن آن از جمله مسائلی است که جمهوری اسلامی ایران با حساسیت زیادی مانع از بروز چنین حوادثی شده است.

وی در پایان گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای باید هوشیار باشد که بتواند بحث غنی‌سازی را تثبیت کند و بحث توقف تحریم‌ها را به دنبال آن بیاورد و طرف‌های مقابل نیز این تضمین را بدهند که در بحث هسته‌ای کمک شایانی داشته باشند.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين