امروز : پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/09/12 - 11:32 ذخیره فایل ارسال به دوستان
خطیب نماز عید قربان بابل:

افکار عمومی آل‌سعود را یک خاندان جنایتکار می‌داند زیرا پشتیبان تروریست در منطقه هستند

امام جمعه بابل گفت: افکار عمومی آل‌سعود را یک خاندان جنایتکار و خبیث می‌داند زیرا آل‌سعود پشتیبان تروریست در منطقه است.

%d8%b1%d9%88%d8%ad%d8%a7%d9%86%db%8c12345

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی امام‌جمعه بابل در خطبه‌های نماز عید قربان این شهر روز عید قربان را روز توبه و استغفار نامید و گفت: روز عید قربان روز استعفار به درگاه الهی و فرصت نزدیکی به حق‌تعالی است.
وی افزود: روز عید قربان روز سرور و شادی مسلمانان جهان است و اسلام در درون خود خوشحالی و سرور دارد که این سرور بر خلاف دیگر شادی‌ها، معرفت افزا است.
امام جمعه بابل  با بیان این مطلب اعیاد در اسلام حکمت‌هایی را در خود دارد، اظهارکرد: اعیاد در اسلام به خاطر انجام موفق یک آزمایش الهی از سوی خداوند متعال است پس باید به حکمت‌های عید عید قربان  توجه ویژه داشت.
وی ادامه داد: قربانی در عید قربان، نمادی برای کنار گذاشتن خواهش‌ها و تمایلات نفسانی برای رسیدن به درجات بالای معرفت است.
حجت‌الاسلام روحانی با تاکید بر این نکته که عید قربان، عید لقا پروردگار متعال است خاطرنشان کرد: انسان باید تمام شهوات و انگیزه‌های غیرالهی را کنار بگذارد و از شهوات نفسانی بگذرد تا به درجات بالای معرفت الهی برسد.
وی افزود: افرادی که جان خود را از رسوب‌های گناه پاک کنند، می‌توانند به رستگاری برسند.
خطیب نماز عید قربان بابل با گرامیداشت سالروز شهادت زائران در موسم حج ابراهیمی سال گذشته گفت: در سایه بی‌کفایتی و رفتار معتمدانه خاندان آل‌سعود زمینه‌ساز شهادت ناجوانمردانه بیش از هفت هزار حاجی در موسم حج سال گذشته شد.
وی آل‌سعود را خاندانی خبیث و جنایتکار نامید و تاکید کرد: در تمام جنایت‌های کشورهای منطقه از جمله در کشورهای سوریه، عراق، بحرین و یمن رد پای خاندان ملعون و خبیث آل‌سعود دیده می‌شود، دست آنها به خون مسلمانان آلوده است.
روحانی به حمایت از گروه‌های تکفیری تروریست توسط خاندان وهابی سعودی اشاره و تصریح کرد: خاندان آل‌سعود خاندانی کثیف و شجره‌ای ملعونه برای ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی هستند.
وی با اشاره به نقش مستقیم آل‌سعود در کشتار کودکان و افراد بی‌دفاع مسلمان یمن، تصریح کرد: هواپیماهای رژیم خبیث سعودی بمب‌های خود را بر سرکودکان بی‌دفاع یمن می‌ریزد و این روز عید در یمن، به خاطرجنایت‌های آل سعود روزهای سخت و دردناکی است.
خطیب عید قربان بابل به اعتراف سازمان ملل در جنایتکار و تروریست بودن نظام حاکم بر عربستان پرداخت و ادامه داد: مدیرکل ضعیف و ذلیل سازمان ملل متحد در اعترافی آل‌سعود را جنایتکار و تروریست می‌نامد و به دلیل دیپلماسی چک توسط این خاندان از گنجاندن این رژیم در صف حامیان تروریست خودداری می‌نماید.
وی در پایان گفت: امروز افکار عمومی آل‌سعود را یک خاندان جنایتکار و خبیث می‌داند زیرا آل‌سعود پشتیبان تروریست در منطقه است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين