امروز : پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/09/12 - 12:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده بابل در مجلس:

دفن و امحاء روزانه بیش از ۳۰۰ تن زباله در منطقه انجیل‌سی بدون در نظر گرفتن عوامل زیست‌محیطی عین بی‌عدالتی است

نماینده بابل در مجلس دهم در نشست خبری گفت: این عین بی‌عدالتی است که روزانه 300 تن زباله در این منطقه دفن شود و کسی به فکر حل مشکل آن نباشد، باید از نگاه سیاسی و انتخاباتی در این مسئله پرهیز کرد اینجا مسئله سلامت انسان‌ها وطبیعت مدنظر است.

%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%86%d8%ac%d9%81%db%8c

به گزارش بابل نوین،علی نجفی در نشست خبری با خبرنگاران بابل گفت: با توجه به کارکرد ملی مازندران باید برای مشکل زباله در این خطه از کشور فکر اساسی همراه با برنامه‌ریزی صورت پذیرد به همین دلیل در لایحه برنامه ششم توسعه پیشنهاد داده‌ایم که مرکز تحقیق و حل مشکل زباله در این استان دایر شود.

وی با اشاره مشکل مردم منطقه انجیل‌سی بابل در مورد انتقال زباله و شیرابه‌های آن افزود: این عین بی‌عدالتی است که روزانه ۳۰۰ تن زباله در این منطقه دفن شود و کسی به فکر حل مشکل آن نباشد، باید از نگاه سیاسی و انتخاباتی در این مسئله پرهیز کرد اینجا مسئله سلامت انسان‌ها وطبیعت مدنظر است.

نماینده مردم بابل در مجلس دهم با اشاره به مشکل زباله و ترافیک در بابل خاطرنشان کرد: سیل مهمانان مختلف در ایام تعطیل سال به مازندران و حضور گردشگران میلیونی باعث افزایش و ایجاد زباله در منطقه شده است و بابل به دلیل وجود در منطقه جغرافیایی و شهر راهبردی در حمل بار ترافیکی استان هم در مورد زیرساخت جاده ای مشکل دارد هم در مورد انتقال و امحاء زباله این مهمانان که با وضع موجود مشکل باید هرچه سریعتر حل شود.

نجفی ادامه داد: اتمام کمربندی کنارگذر جنوبی سال‌هاست که به آرزوی مردم بابل جهت حل بخشی از مشکلات ترافیکی شهر بدل شده که از چند ماه گذشته به صورت هفتگی پیگیر این مسئله هستیم و امروز در وزارت راه کسی نیست که نداند درد مردم بابل چیست.

وی تصریح کرد: با بازدید میدانی از این کنارگذر و جلسات مختلف با وزیر راه و شهرسازی در تلاش هستیم تا در یک سال آینده مشکل برطرف شود.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی زیرساخت های مخابراتی بابل را برجسته عنوان کرد و گفت: به دنبال ایجاد مرکز و شهر الکترونیکی در بابل هستیم که به عنوان پایلوت در کشور محسوب شود و از همین رو مشکل بدهی۱۴۰میلیارد ریالی شرکت مخابرات مازندران در بخش ارتباطات زیرساخت را با رایزنی‌های مختلف برطرف کردیم تا مسیر دست‌یابی به این هدف تسریع شود.

وی با اشاره به مساله فرودگاه احمد‌آباد و گاودشت بابل افزود: این مساله نیز باید بدور از مسائل سیاسی و انتخاباتی با رویکرد تعاملی نسبت به وجعیت و نیازمندی مردم منطقه بررسی شود هرچند برخی از دوستان با این مساله بصورت دیگری برخورد کردند اما خدمت به مردم باید در این راه مورد نظر باشد.

نجفی در پاسخ به سوالی در مورد فساد مالی و اداری در کشور گفت: مساله فیش‌های حقوقی نجومی مهم است و باید همه دستگاه‌ها پیگیر آن باشند، یکی از عوامل مهم تهدیدکننده کشور فساد مالی و اداری است که امیدواریم دستگاه‌های نظارتی نقش خود را به درستی در این زمینه ایفا کنند.
وی در مورد وضعیت بهداشت ودرمان شهرستان بابل گفت: در مدتی که بنده مسئولیت نمایندگی مردم بابل را برعهده گرفته‌ام به شدت پیگیر مطالبات مردم در این زمینه بود که با رایزنی‌های مختلف با وزیر مربوطه و مسئولان استانی برخی از پروژه‌های درمانی مانند ساخت مرکز تحقیقاتی سرطان و کمک ۱۵ میلیارد ریالی به اورژانس بابل محقق شد که امیدواریم بتوانیم با حل مشکلات بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های مردم مناطق بندپی غربی و شرقی خدمتی مناسب به این بخش از شهرستان انجام دهیم.

نماینده بابل در مجلس با تاکید بر حمایت همه جانبه از بخش صنعت و تولید در بابل تصریح کرد: از همه افراد و ظرفیت‌ها در این بخش استقبال می‌کنیم هرچند که امروز شاهد رکود وضعیت تولیدکنندگان در بابل هستیم و با توجه به اینکه  حدود ۲ هزار و ۸۵۰  تولیدکننده در مازندران شناسایی شدند که در بخش صنعت مشکل دارند و حدود۳۰۰ نفر از این افراد به  بانک ها در سال‌های گذشته برای دریافت تسهیلات معرفی شدنداما فقط ۲۰ مورد به پرداخت تسهیلات منجر شد که این نکته خوبی نیست.

وی در ادامه به اشاره به ظرفیت‌های شهرستان گفت: برای حل مشکلات اشتغال در بابل باید در سه محور توریست درمانی و گردشگری، صنایع تبدیلی با محوریت کشاورزی و مرکبات و صنایع دستی برنامه‌ ریزی کرد و از سرمایه‌گزاران دعوت می‌کنم تا در بابل سرمایه‌گذاری کنند تا جایگاه گذشته بابل در تبادلات اقتصادی احیا شود.

نجفی نماینده بابل در مجلس  در پاسخ به سوالی در مورد fatf یا همان کمیته ضدپولشویی بانک جهانی گفت: در این مساله مجلس وارد شده است و مجموعه نظام و مجلس به آن حد از هوشیاری رسیده است که بتواند با شرط ضمن قرارداد هم به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند هم جلوی نفوذ دشمنان بر منابع اطلاعاتی و مالی ما را بگیرد.

وی در پایان با دعوت از عموم صاحب‌نظران و افراد شایسته برای حضور در انتخابات شورای اسلامی در سال۹۶ و انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت: : بنده یقین دارم مردم با حضور شایسته افراد لایق را در انتخابات شورای اسلامی در شهرها انتخاب  می‌کنند و در انتخابات ریاست جمهوری حضوری حداکثری خواهند داشت.

۱

۲

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين