امروز : پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/09/21 - 7:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان
توسط مجله فرانس فوتبال

قوانین جدید توپ طلا اعلام شد

نشریه فرانسوی فرانس فوتبال قوانین جدید برای اهدا توپ طلا را به دنبال جدایی آن از جایزه مرد سال فیفا اعلام کرد.

روز جمعه گذشته فیفا به همکاری ۶ ساله اش با این نشریه برای اهدا جایزه توپ طلا پایان داد. این جایزه که در سال ۱۹۵۶ پایه گذاری شد و برای بیشتر از سه دهه، به بهترین بازیکن اروپا داده می شد، بین سال های ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۹ و پیش از ادغام با جایزه مرد سال فیفا، به بهترین بازیکن جهان تعلق می گرفت.
فیفا هنوز در مورد اینکه جایزه سالانه اش را چگونه اهدا خواهد کرد، تصمیم گیری نکرده اما اکنون اعلام شد که جایزه توپ طلا بار دیگر تنها با آرا روزنامه نگارانی از سراسر دنیا اهدا خواهد شد.

 

 

به گزارش بابل نوین،  به این ترتیب، رای گیری از مربیان و کاپیتان های تیم های ملی که در چند سال اخیر صورت می گرفت، دیگر در کار نخواهد بود. همچنین برخلاف سال های گذشته که فهرست اولیه شامل ۲۳ بازیکن بود، از این پس در فهرست اولیه نام ۳۰ بازیکن دیده خواهد شد و پیش از اعلام برنده نهایی، تعداد نامزدها به سه نفر کاهش پیدا نخواهد کرد.

نام برنده و رنکینگ کامل سه نفره در پایان سال میلادی اعلام می شود. مراسم توپ طلا هم در ژانویه سال بعد برگزار خواهد شد.

در سال های اخیر، کریس رونالدو و لیونل مسی تنها برنده های توپ طلا بودند و هر یک به ترتیب ۳ و ۵ بار این جایزه را بردند. پیش از این، کاکا، ستاره برزیلی میلان، آخرین نفر به جز این دو بود که موفق شد در سال ۲۰۰۷ برنده توپ طلا و جایزه بهترین بازیکن سال فیفا شود.

 

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين