امروز : پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/09/28 - 14:59 ذخیره فایل ارسال به دوستان

وام ۳ میلیونی و تبعیض جدی بین بازنشستگان

از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری فقط ۲۵۰ هزار نفر از وام ۳ میلیون تومانی جدید بهره‌مند می‌شوند.
به گزارش بابل نوین، عباس رشیدی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان بازنشستگی کشوری گفت: ما در سال ۹۳ به ۲۳۰ هزار نفر و در سال ۹۴ به ۲۵۰ هزار نفر بازنشسته کشوری وام قرض الحسنه پرداخت کرده ایم، سقف این وام تا پیش از این ۲ میلیون تومان بود که امسال به ۳ میلیون تومان رسید.
وی افزود: بازنشستگان می توانند وارد سامانه صندوق بازنشستگان شوند و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند، این وام قرض الحسنه و با سود ۴ درصد است که بازنشستگان می توانند در ۳۶ ماه این وام را تسویه کنند، بانک عامل این وام بانک صادرات است و اولویت هم با بازنشستگانی است که تاکنون وامی دریافت نکرده اند.
رشیدی ادامه داد: اعتبار وام برای ۲۵۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری است و تصور نمی کنیم که برای پرداخت آن مشکلی پیش بیاید زیرا در سال گذشته به همه کسانی که واجد شرایط بودند این وام تعلق گرفت و امسال هم، این وام پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: منابع وام به صورت مقطعی است که در هر مقطع به ۲۱ هزار نفر از بازنشستگان دارای شرایط پرداخت می شود و قرار است در طول سال به ۲۵۰ هزار نفر، این وام ۳ میلیون تومانی پرداخت شود، بازنشستگان برای دریافت این وام ۳ میلیون تومانی نیازی به ارائه وثیقه یا ضامن ندارند.
رشیدی خاطرنشان کرد: تا پیش از این حقوق بازنشستگان با نرخ تورم هیچ تناسبی نداشت و باعث شده بود تا قدر خرید بازنشستگانمان تا بیش از ۶۰ درصد کاهش یابد اما در دو سال اخیر میزان این حقوق با نرخ تورم به وضع تعادلی رسیده و در اصطلاح مساوی شده است.
وی خاطرنشان کرد: حداقل حقوق بازنشستگانمان در ماه، ۷۵۰ هزار تومان بود که با افزایش سنوات ۲۰ درصد به حقوق بازنشستگان افزوده شده است و این افزایش پلکانی است تا اختلافات حقوق و دستمزدها زیاد نشود.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين