امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/09/28 - 15:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

شلیک موشک “کالیبر” به استان “حلب”/روسیه شمشیر را از رو بست + تصاویر

تروریست‌های داعش در منطقه "دیرالزور" و "حلب" بارها از سوی نیروی هوایی و دریایی ارتش روسیه مورد هجوم قرار گرفتند.
به گزارش بابل نوین، از اکتبر سال گذشته میلادی ارتش فدراسیون روسیه دست کم ۲ بار از موشک های بالستیک “کالیبر (کلاب)” علیه تروریست های تکفیری استفاده کرده است.
تروریست های داعش در منطقه “دیرالزور” و “حلب” بارها از سوی نیروی هوایی و دریایی ارتش روسیه مورد هجوم قرار گرفتند و در یک مورد از آن دست کم ۶۰۰ تروریست تکفیری کشته شدند.
** خصوصیات موشک های “کالیبر”
موشک “کلاب یا کالیبر” در انواع و ابعاد مختلف ساخته شده که قابلیت مولتی پرپوز (چند کاربردی) داشته که اهداف را می‌توانند در سطح و دریا مورد هجمه قرار دهند. با توجه به دیتاهای اولیه شلیک موشک از دریای کاسپین و در نزدیکی بندر “آستاراخان” انجام شده و هدف آن از بین بردن مواضع تروریست‌ها بوده است.
شلیک موشک
موشک “کلاب” یک موشک سطح به سطح بوده که بسته به نوع کاربری می‌تواند زمین یا دریاپایه باشد. نوع زمین‌پایه آن کروز بوده که می‌تواند اهداف را به صورت جدی هدف قرار دهد (لازم به توضیح است که موشک کروز قابلیت رهگیری هدف از مرحله پس از روانه سازی (Launching) تا انهدام را دارد.
این موشک بسته به نوع بین ۶ تا ۸٫۵ متر طول، سرعت بین ۰/۸ تا ۳ ماخ، هدایت اینرسی (Inertial Guidance)/ آشیانه‌یاب فعال/ ماهواره‌ای و قابلیت حمل از طریق کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌ها را دارد که کلاس‌های مختلف این موشک بین ۲۵۰ تا بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر برد دارند.
طبق برآوردهای صورت گرفته موشک کروز  “کلاب (کالیبر)” را می‌توان از زیردریایی های کلاس “کیلو (Kilo Class Submarine)”، “لادا (Lada)”، “آکولا (Lada)”، “یاسن (Yasen)”، “بویان ام (Buyan -M)”، “گورشکوف (Gorshkov)” و “گپارد (Gepard)” شلیک کرد.
شلیک موشک
شلیک موشک
منابع روسی می گویند که ۱۰ ناو جنگی روسیه در عملیات‌های مسکو علیه تروریست‌ها حضور دارند که از این تعداد، ۶ فروند ناو از جمله یک ناو بزرگ هواپیمابر در دریای مدیترانه قرار دارند. عمده حملات موشکی روسیه علیه داعش از عرشه این ناوها صورت می‌گیرد.
البته در تابستان  امسال نیز ناوهای جنگی روسی موشک “کالیبر” شلیک کردند. کشتی‌های جنگی روسیه در ماه آگوست امسال سه فروند موشک هدایت شونده “کالیبر” را از دریای مدیترانه به مواضع گروهک “جبهه النصره” در سوریه شلیک کردند.
وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این عملیات مرکز فرماندهی و پایگاه تروریست ها در منطقه “دیر تعزه” و یک کارگاه تولید خمپاره و یک انبار بزرگ سلاح و مهمات در استان “حلب” نابود شد، و براساس اطلاعات نهادهای ناظر درباره نتایج حملات، اهداف تعیین شده کاملا منهدم شدند.
**توان دفاعی تکفیری ها با موشک کلاب تحلیل رفت
استفاده از موشک “کالیبر (کلاب)” از سوی ارتش روسیه، سبب تحلیل رفتن توان نظامی تکفیری هایی شده که آمریکا و همپیمانانش با همه توان از آن ها حمایت می کنند.
از اکتبر سال گذشته  استفاده از “راکت انداز توس”، موشک “کالیبر”، تانک “تی ۹۰”، راکت انداز “اسمرچ”، جنگنده “سوخو ۳۴”،  “بمب‌های سنگرشکن” کاب ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ ” ، “موشک فراگ”، “ناوجنگی مسکوا”، سامانه موشکی اس ۳۰۰ و اس ۴۰۰”  در سوریه ، توجه برخی کشورهای منطقه را به تجهیزات روسی جلب کرده است.
به نظر می رسد مبارزه ارتش روسیه با استفاده از تسلیحات روسی علیه تروریست ها وارد مرحله جدیدی شده و باید منتظر استفاده از جنگنده ها و موشک های جدید
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين