امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/09/29 - 3:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان
حسین شریعتمداری در آمل:

نبرد با آمریکا تا زمانی که ایران اسلامی است ادامه خواهد داشت

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: ما به‌خاطر ماهیت‌مان با آمریکا درگیر هستیم و این درگیری فقط هنگامی خاتمه پیدا می‌کند که ما دست از اسلام برداریم یا آمریکا از خر شیطان پایین بیاید و تا وقتی ما به اسلام ناب تاکید داریم درگیری ما ادامه دارد.

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، حسین شریعتمداری در مراسم تبیین گفتمان انقلاب که در آمل برگزار شد، به علت شکست جنگ احد اشاره و اظهار کرد: دلیل شکست جنگ احد گرفتن غنیمت بود، رسول خدا فرمودند “اگر هر اتفاقی افتاد تنگه را رها نکنید” اما لشکریان به هوای غنیمت تنگه را رها کردند و شکست خوردند.

وی با اعلام دلایل شکست دیگر جنگ‌های صدر اسلام تصریح کرد: در صفین از نیزه زخم برداشتیم، عده‌ای پاره‌های قرآن را بر سر نیزه دیدند و قرآن ناطق امیرالمومنین را ندیدند، در کربلا دین به دنیا فروخته‌ها فرزند پیامبر را دعوت کردند و پیمان شکستند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه این ماجرا همچنان چرخید تا به دورانی رسید که نامش خمینی است، یاد آور شد: بازی همان بازی بود، اگر چه بازیگران تغییر کردند.

وی با اشاره به اینکه امروز در چه نقطه‌ای قرار داریم، خاطرنشان کرد: قلعه‌ای که دیواره‌های نفوذناپذیری دارد و در مقابل حریف استقامت می‌کند، فتح این قلعه از طریق دیوارها ممکن نیست، دشمن در این سی و چند سال ما را آزمود و مقاومت ما را دید و از نیروی نظامی که در این روزها پز می‌دهد قبلا قصد عبور داشت که ناکام ماند اما دشمن دشمن است و از دشمنی دست بر نمی‌دارد.

شریعتمداری، مراجعه به یک نکته را ترسیم کننده مکانی که ایستاده‌ایم توصیف کرد و افزود: ما از نخستین روزهای انقلاب با استکبار جهانی یعنی آمریکا مشکل داشتیم، خواستگاه انقلاب اسلامی، اسلام است و اسلام ناب ظلم‌ستیز، اسلامی که با پرخوری مرفه‌های بی‌درد در بین مردم تن دهد، اسلام نیست.

وی با بیان اینکه درگیری غرب با ما ماهوی است، بیان کرد: ما به‌خاطر ماهیت‌مان درگیر هستیم و این درگیری فقط هنگامی خاتمه پیدا می‌کند که ما دست از اسلام برداریم یا آمریکا از خر شیطان پایین بیاید و تا وقتی ما به اسلام ناب تاکید داریم درگیری ما ادامه دارد.

مدیر مسئول کیهان خاطرنشان کرد: وقتی شما قلعه یا برجی بلند دارید و محافظانی جان بر کف، دشمن از دیوارها عبور نمی‌کند، از دروازه می‌آید و نفوذ می‌کند.

شریعتمداری در پایان به سخنان مقام معظم رهبری درباره نفوذ دشمن اشاره کرد و گفت: طبق بیانات معظم له، دشمنان به دو راه متوسل شدند، نفوذ و تفرقه، نفوذ در ساختار نظام و تفرقه افکنی میان مردم و نیروهای انقلابی.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين