امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/09/30 - 14:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

انسجام در جامعه اسلامی و حفظ آن مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است

امام جمعه بابل با تاکید بر حفظ انسجام ملی گفت: نباید اجازه داد تا عواملی موجب ایجاد اختلاف شود، آفرین بر کسانی که در راه انسجام و وحدت جامعه و در تبعیت از ولایت عمل می‌کنند، انسجام در جامعه اسلامی و حفظ آن مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

%d8%b1%d9%88%d8%ad%d8%a7%d9%86%db%8c-7-7-95

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بابل با تاکید بر باشکوه برگزار شدن عزاداری امام حسین(ع) اظهار کرد: سعی شود مراسم عزاداری امام حسین باشکوه برگزار شود.

وی افزود: نباید گذاشت خیمه و چراغ عزاداری امام حسین(ع) خاموش شود، تمام این امور برای این است که اهداف امام حسین(ع) و زحمات آن حضرت را به نسل بعدی منتقل کنیم.
امام جمعه بابل ادامه داد: متاثرم که برخی تنها بر سر سفره عزاداری سیدالشهدا می‌نشینند و به دنبال معرفت افزایی و درگ حقیقت عاشورا و فرهنگ حسینی نیستند، جای تاسف دارد که برخی از اماکن دهه اول را روحانی و مداح نمی‌آورند، به سر و سینه نمی‌زنند و تنها صدای مداحی پخش می‌شود و پلوخوری راه می‌اندازند و از اهداف امام حسین(ع) تشریح آن و اقامه عزای سیدالشهدا خبری نیست.
وی با اشاره به بیانات و تاکیدات آیت‌الله هادی روحانی نماینده فقید مقام معظم رهبری در مازندران مبنی بر برگزاری مراسمات عاشورا همراه با برپایی نماز جماعت تصریح کرد: متاسفانه برخی‌ها منبر را بعد از شام انجام می‌دهند و برخی از روحانیون متاسفانه چند جا منبر می‌روند و یک جا قبل از شام و جای دیگر بعد از شام، نباید این مساله باشد چون بعد از شام توان عزاداری و فرصت انجام آن نیست، عزاداری امام حسین(ع) عبادت و اقرب قربا است، مهمترین عاملی که انسان را به خدا نزدیک می کند، عزاداری است و نسل عاشورایی می‌سازد.
خطیب جمعه بابل با اشاره به فریضه امر به معروف گفت: دهه اول محرم دهه امر به معروف و نهی از منکر به تناسب اهدادف امام حسین نامگذاری شده است، غیومردان و غیور زنانی به تبعیت از اهداف امام حسین(ع) وارد میدان شوند و امر به معروف و نهی از منکر کنند.
وی افزود: شهید مطهری می‌فرمود که امر به معروف ونهی از منکر واجب فراموش شده نامگذاری شد و الان هم بیشتر از گذشته فراموش شده است، متاسفانه قانون امر به معروف و نهی از منکر با شانه خالی‌کردن متولیان امر مواجه شده است و تنها مسؤولیت بر عهده نیروی انتظامی نهاده شده، شایسته است در دهه اول محرم در کنار عزاداری موضوع امر به معروف و نهی‌ازمنکر نهادینه شود و مردم همه در این عرصه وارد شوند، تذکرات لسانی نیاز امروز ما است تا شرایط اسفناک امروز به شرایط مطلوب برسد.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به سخنان پیش از خطبه فرمانده انتظامی شهرستان خاطرنشان کرد: در هفته نیروی انتظامی یاد و خاطره برادران این نهاد خدمتگذار در خط مقدم حفظ امنیت را گرامی می داریم، هم مردم باید تشکر کنند و عزیزان نیروی انتظامی فرصت خدمت را قدر بدانند به مانند آن نیروهایی که در جنگ هشت ساله، مقتدرانه عمل کردند و در کنار ایجاد امنیت جسمی و مالی به امنتی اخلاقی هم توجه کنند و با افرادی که به امنیت اخلاقی تعدی می‌کنند، برخورد مقتدرانه‌ای داشته باشند.
وی با اشاره به سخنان مقام‌معظم رهبری در ابتدای درس خارج‌فقه و  توصیه به انصراف آقای احمدی‌نژاد برای کاندیداتوری ریاست جمهوری آینده گفت: توصیه مقام معظم رهبری و اطاعت آقای احمدی‌نژاد برای حفظ نظام، وحدت و انسجام در سطح جامعه اسلامی بود.
امام جمعه بابل در پایان با تاکید بر حفظ انسجام ملی گفت: در جامعه مومنین این حرف‌ها مضر است و موجب خوشحالی دشمنان می‌شود، نباید اجازه داد تا عواملی موجب ایجاد اختلاف شود، در بعضی از جاها نگفتن مهم است و برخی جاها هم گفتن گناه و اشتباه است، آفرین بر کسانی که در راه انسجام و وحدت جامعه و در تبعیت از ولایت عمل می‌کنند، انسجام در جامعه اسلامی و حفظ آن مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين