امروز : جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ - ۲۰:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مصاحبه با دکتر سیدمحمد حسینی:

وضعیت فرهنگی در کشور راضی‌کننده نیست/ فضای مجازی تقریبا رها و سبک زندگی غربی در حال ترویج است

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دشمن دارد کار خودش را می‌کند و کنترل آنچنانی بر فضای شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد مخصوصا کانال‌های غیراخلاقی دارد آسیب جدی به جوانان ما می‌زند.
%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%ad%d8%b3%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%a7%d8%af

به گزارش بابل نوین،دکتر سیدمحمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصاحبه با خبرنگار ما در بابل ضمن گلایه از وضعیت فرهنگی موجود در جامعه اظهار کرد: وضعیت فرهنگی در کشور راضی‌کننده نیست و دیده می شود که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بارها تذکر جدی دادند که یک ولنگاری فرهنگی در کشور وجود دارد.

وی افزود: شما می بینید که امسال در هفته دولت هم که ایشان(مقام معظم رهبری) معمولا از دستاوردهای دولت تعریف و به دولتمردان امید می‌بخشند در آن جلسه فرمودند: ” که فعالیت‌های آفندی و پدافندی ما در حوزه فرهنگ ضعیف است” و بیان این مطلب نشان می‌دهد که آنگونه که معظم‌له انتظار  داشتند در حوزه فرهنگ کار نشده است.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتقاد از عملکرد مسئولان فرهنگی کشور ادامه داد: جامعه را هم که ما می‌بینیم و شاهد هستیم وضعیتی که الان است اصلا مطلوب نیست.

حسینی با انتقاد از ترویج فرهنگ غرب در جامعه ایران گفت: به شکل غیر مستقیم و حتی در برخی موارد مستقیم فرهنگ غربی دارد در جامعه اسلامی ما ترویج می‌شود، فرهنگ بی‌بندباری و سبک زندگی غربی در حال ترویج است، مسئولان فرهنگی باید تلاش بیشتری انجام دهند.

وی با اشاره به مشکلات موجود  شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی افزود: فضای مجازی تقریبا رها شده است، البته باید توجه کنیم که شبکه های اجتماعی هم یک فرصت است و می‌توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

عضو کابینه دولت دهم ادامه داد: برخی کارهای خوب از سوی نیروهای متعهد انقلابی انجام می‌شود اما دشمن هم دارد کار خودش را می‌کند و کنترل آنچنانی بر فضای شبکه های اجتماعی وجود ندارد مخصوصا کانال‌های غیراخلاقی دارد آسیب جدی به جوانان ما می‌زند.

وی در پایان گفت: به نیروهای جوان و انقلابی توصیه می‌کنم باید با جدیت و همت وارد این عرصه شوند، فعالیت‌های گسترده انجام دهند و لازمه آن این است که خود سطح علمی خود را بالا ببرند تا بتوانند به شبهات علمی، فرهنگی و مذهبی پاسخ درستی بدهند.

 گفتنی است مصاحبه فوق در حاشیه یادواره ۲۳ تن از شهدای کمانگرکلای و ۳ شهید مدافع حرم بابل انجام شد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين