امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/10/05 - 10:16 ذخیره فایل ارسال به دوستان
درخواست رئیس شورای شهر بابل از دست‌اندرکاران هیات‌های مذهبی:

در محرم مواظب سلامتی عزاداران حسینی باشید

درخواست رئیس شورای شهر بابل برای جلوگیری از استفاده ظروف یک‌بار مصرف در هیات‌های مذهبی این شهر.

hghg

به گزارش بابل نوین، مرمر فیروزپور رئیس شورای اسلامی شهر بابل با بیانیه‌ای از دست‌اندرکاران هیات‌های مذهبی و همه عزاداران خواست برای سلامت بیشتر عزاداران حسینی از استفاده از ظروف یک‌بار مصرف بپرهیزند.

محضر همه همشهریان گرامی  شهر دارالمومنین و دیار بهارنارنج

با سلام و احترام

با عنایت به در پیش بودن ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین در ماه محرم‌الحرام، ضمن آرزوی قبولی عزاداری همه شما عزیزان در این ماه حزن و اندوه، لازم دانستم مطالبی را جهت استحضار شما سروران ارجمندم بیان نمایم.

هر ساله با فرا رسیدن این ایام متاسفانه استفاده بی‌رویه و بیش از انداز از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به جهت پخش نذورات و اطعام دهی در مساجد، هیات‌ها و تکایای مذهبی سطح شهر موجبات نگرانی را فراهم می‌آورد چرا که استفاده از این ظروف علاوه بر اینکه به جهت تماس با غذای گرم‌ و چرب، خاصیت اسیدی ایجاد کرده و مواد بسیار خطرناکی تولید می‌کند که از عوامل سرطان‌زا محسوب می‌شوند، سلامت شهروندان مومن ما را مورد حمله قرار می‌دهد، تجزیه دیر هنگام اینگونه ظروف و به نقل از کارشناسان امر که ادعا دارند بیش از ۵۰۰ سال تجزیه آن در طبیعت زمان خواهد برد، آلودگی‌های محیط زیستی را ایجاد خواهیم نمود که خود آن نیز منشا بیمارهای گوناگون برای انسان خواهد شد.

لذا از همه دست اندرکارن برگزاری مراسمات و همه عزاداران حسینی در این ایام استدعا داریم  تدابیری اتخاذ نموده تا در حمایت از سلامت هم میهمان خود و جلوگیری از هرگونه اقدام مخرب برای محیط زیست‌مان در استفاده از این ظروف اشاره شده امتناع بعمل آورده و حتی توصیه می‌گردد همان روش سنتی خودمان که درگذشته نه چندان دور که با حفظ احترام در ظروف مخصوص غذا این اطعام دهی‌ها صورت می‌گرفته است جایگزین روش رواج یافته امروزی گردد.

فراموش نکنیم که ما قرار نیست با احسان دادن و خیرات سلامتی مردم را با رعایت نکردن اصول بهداشتی به خطر بی‌اندازیم. لذا از همه شما بزرگواران درخواست می‌کنم  در این ایام بویژه دهه اول محرم با تبلیغ و اطلاع‌رسانی این موضوع هر یک به سهم خود برای سلامت مردم و حفظ منابع طبیعی برای نسل آینده تلاش و همت نماییم.

با سپاس فراوان و آرزوی توفیقات روزافزون
مرمرفیروزپور
رئیس شورای اسلامی شهر بابل

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين