امروز : دوشنبه, ۲۷ آبان , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۰:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حواشی بازیگر شدن قهرمان کشتی ایران

به گزارش بابل نوین، در این فیلم سینمایی که پروانه نمایش آن هم صادر شده و در کشور اوکراین فیلمبرداری شده، دارنده مدال برنز المپیک ٢٠٠۴ به یاد دوران قهرمانی خود وزن زیادی کم کرده و روی تشک رفته است.

قهرمان سابق کشتی ایران معتقد است نمایش این فیلم می‌تواند نقش کلیدی‌ای در بالا بردن جذابیت کشتی در میان مردم ایران داشته باشد. در ادامه، گفت‌و‌گوی روزنامه «شهروند» را با علیرضا حیدری پیرامون اولین تجربه بازیگری‌اش و همچنین حال و روز کشتی می‌خوانید:

خبر نقش‌آفرینی شما در یک فیلم سینمایی کمی تعجب‌برانگیز بود. دراین‌باره صحبت کنید.
از سوی احمد نجفی پیشنهاد ایفای نقش در این فیلم به من شد و من هم‌چون فهمیدم این فیلم مربوط به کشتی است و می‌تواند به این رشته کمک کند،‌ آن را قبول کردم. البته تا قبل از این حتی به بازیگری فکر هم نکرده بودم و خیلی دوست نداشتم وارد این عرصه شوم اما چون فقط یک کشتی‌گیر می‌توانست این نقش را بازی کند، پذیرفتم. به‌هرحال کشتی ورزش اول کشور است و باید بیش از این دیده شود.

از ماجرای این فیلم برای مردم توضیح می‌دهید؟
این فیلم «من یک ایرانی‌ام» نام دارد و می‌تواند روح پهلوانی در رشته کشتی را زنده کند. از نظر من بعد از انقلاب نتوانستیم یک پهلوان در رشته کشتی معرفی کنیم و فقط در رسانه‌ها و میان مردم از این لفظ استفاده می‌شود. داستان این فیلم هم ماجرای کشتی‌گیری است که مهاجرت کرده و طی اتفاقاتی که برایش رخ می‌دهد، شخصیت یک اسطوره به خود می‌گیرد. این فیلم می‌تواند کشتی ایرانی را به خیلی از مردم به درستی معرفی کند.

پس به نظر می‌رسد شما هم حسابی از موضوع این فیلم راضی بودید. درست است؟
بله، همین‌طور است. جدا از کشتی این فیلم به بحث مهاجرت می‌پردازد که برخی نمی‌دانند چه اتفاقی برایشان بعد از خروج از کشور می‌افتد و بعد از انجام این کار نیمه خالی لیوان را می‌بینند. من خیلی سینمایی نیستم اما فکر می‌کنم فیلم خوبی از آب درآمده و در سینمای امروز که خیلی‌ها دنبال جمع کردن تماشاچی زرد هستند، این فیلم معناگرایی را جلوه داده است.

اثری از شخصیت خود شما هم در این فیلم وجود دارد؟
با نام خودم که در این فیلم شرکت نکردم اما شاید در بخشی از آن،