امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۰:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولید ۹۰ % تریاک دنیا در افغانستان

به گزارش بابل نوین، اسدالله هادی نژاد،در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تولید تریاک افغانستان در سال ۲۰۰۱ یعنی در اواخر دوران حکومت طالبان ۲۰۰ تن بوده و این میزان تولید در سال ۲۰۱۴ به شش هزار و ۴۰۰ تن افزایش یافته است.  وی، قاچاق مواد مخدر را بخش اصلی منابع مالی قاچاقچیان دنیا دانست و افزود: تلاش به منظور مبارزه با قاچاقچیان و افزایش محیطی امن در مرزهای کشور، جزو برنامه های اصلی ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور است.

هادی نژاد تصریح کرد: به همین منظور نشست های مشترکی بینن استانداران استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان با والیان استان های هرات و فرا از توابع افغانستان برگزار شده است.  وی یادآور شد: قاچاقچیان مواد مخدر بهترین مسیر برای ترانزیت جنس قاچاق خود را از طریق کشور ایران می دانند.  معاون مقابله با عرضه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار کرد: ارتقای ساختار پلیس مبارزه با مواد مخدر، دسترسی به ابزار نوین و تهیه سگ های موادیاب از مهمترین برنامه های ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در کشور محسوب می شود.

وی گفت: افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی در کاهش گرایش جوانان به سمت و سوی مواد مخدر تاثیر مستقیم دارد.  هادی نژاد تاکید کرد: شناسایی و توقیف اموال قاچاقچیان به طور جدی در دستور کار ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور قرار گرفته است.  وی افزود: ارتقای برنامه های فرهنگی و تامین زیرساخت های لازم برای رفع نیازهای جوانان در بخش های مختلف از دیگر راهکارهای علمی به منظور جلوگیری از گرایش آنان به مصرف مواد مخدر و اعتیاد است.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: چارت سازمانی پلیس مبارزه با مواد مخدر باید ارتقا یابد.
قاسم سلیمانی دشتکی تصریح کرد: بومی سازی مبارزه با مواد مخدر متناسب با شرایط شهرستان ها می تواند در دستیابی به موفقیت های بیشتر مربوط به این حوزه مؤثر باشد.  وی یادآور شد: به همین منظور باید نظارت بر اصناف، داروخانه ها و عطاری ها در اولویت قرار گیرد.
سلیمانی دشتکی اظهار کرد: امسال برای اجرای امور فرهنگی مرتبط با حوزه مبارزه با مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری ۱۲ میلیارد ریال اختصاص داده شد.

رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در حوزه مقابله با مواد مخدر تلاش های زیادی صورت گرفته اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله است.  سید عبدالله موسوی تاکید کرد: ارائه آموزش های علمی جدید و برخورداری از تجهیزات نوین نقش مهمی در افزایش کشفیات مواد مخدر دارد.  وی افزود: تلاش برای افزایش ترک معتادان، درمان آن ها و مبارزه با عوامل توزیع کننده مواد مخدر با اولویت دنبال و اجرایی می شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: اجتماعی کردن مقابله با مواد مخدر از طریق پیشگیری، ایجاد حساسیت و فراهم کردن فرصت برای مردم ضرورت دارد. خدابخش مرادی نافچی تصریح کرد: اکنون ۴۰۰ سازمان مردم نهاد در چهارمحال و بختیاری فعال است که وجود آن ها فرصت بسیار خوبی به منظور تلاش در حوزه مقابله با مواد مخدر محسوب می شود.  در این نشست فرمانداران، دادستان ها و فرماندهان انتظامی شهرستان های ۹ گانه چهارمحال و بختیاری دیدگاه های خود را در حوزه مقابله با عرضه مواد مخدر ارائه کردند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين