امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/10/07 - 15:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه شهر امیرکلا:

اجتماع عظیم عزاداران حسینی باعث به زانو درآوردن آمریکا خواهد بود

امام جمعه شهر امیرکلا گفت: قیام امام‌حسین(ع) یک سرمایه‌گذاری بزرگ برای نسل امروز بوده است و امروز اجتماع عظیم عزاداران حسینی باعث به زانو درآوردن آمریکا خواهد بود.

به گزارش بابل نوین، آیت‌الله عبدالحسین بابایی در خطبه‌هایی نمازجمعه این هفته شهرامیرکلا با مهم خواندن نقش واقعه عاشورا در اسلام اظهار کرد: قیام امام‌حسین(ع)  یک سرمایه‌گذاری بزرگ برای نسل امروز بوده است و امروز اجتماع عظیم عزاداران حسینی باعث به زانو درآوردن آمریکا خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی افزود: فرزندانی که در کودکی با شرکت در مراسمات مذهبی در مساجد و حسینیه‌ها بزرگ شده و حسینی تربیت می‌شوند، در آینده همین آینده‌سازان مدافعین حرم اهل‌بیت(ع) نیز خواهند بود.

امام جمعه امیرکلا ادامه داد: هدف امام‌حسین(ع) از امر به‌ معروف و نهی از منکر و قیام عاشورا را بهبود برای وضع زندگی مردم بود، باید فلسفه این کار را بدانیم به‌ویژه در دنیای امروز که فضای مجازی به خانواده‌ها آسیب‌های فراوانی می‌زند.

آیت‌الله عبدالحسین بابایی با اشاره به عملکرد مطلوب رییس قوه قضائیه و وزیر امورخارجه گفت: خوشبختانه رئیس قوه قضائیه ما با انتقادی شدید از اظهارات اخیر وزیر اقتصاد آلمان مبنی بر لزوم به رسمیت شناختن اسرائیل و طرح برخی ادعاهای حقوق بشری علیه ایران، با همکاری دولت و وزیر امور خارجه اجازه ورود چنین شخصی را به کشور نداده‌اند که جای تقدیر دارد.

وی افزود: این‌که وزیر اقتصاد آلمان و امثال او پیش از رسیدگی به موارد متعدد نقض حقوق‌بشر از سوی خودشان و متحدانشان براساس اطلاعات کاملاً خلاف واقع و ساختگی، کشوری مانند ایران را متهم به نقض حقوق بشر می‌کنند سخنی نامربوط و ناسنجیده است.

خطیب جمعه امیرکلا با اشاره به طرح سرشماری نفوس و مسکن افزود: یکسری افراد با شیطنت‌هایی به بهانه قطع یارانه، مردم را تحریک به عدم همکاری با دولت جهت بدست آوردن آماری دقیق از طریق سرشماری می‌کنند، که اصلا چنین چیزی صحت ندارد.

وی تصریح کرد: برای برنامه‌ریزی و پیشرفت در توسعه کشور نیازمند به داشتن آماری دقیق از جمعیت این کشور هستیم که متاسفانه یکسری از مسئولین ما نیز در این زمینه کم لطفی کرده و به خوبی به مردم اطلاع‌رسانی نکرده‌اند چرا که امروز به‌علت مدیریت ضعیف، مازندران به‌عنوان یکی از ضعیف‌ترین استان‌ها در جایگاه ۲۴ در بین دیگر استان‌ها از نظر مشارکت مردمی در ثبت نام اینترنتی دارد.

نماینده آیت‌الله سیدمحمود شاهرودی در مازندران درپایان به اهمیت و ضرورت سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵ اشاره و  گفت : بر اساس این سرشماری، اطلاعات مفیدی در خصوص برنامه ششم توسعه کشور، جمعیت و ساختار سنی آن که تمام برنامه‌ریزی‌های کشور معطوف به آن می‌باشد، مشخص میشود که باید در این زمینه همه کمک کنیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين