امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۲۲ - ۱۳:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
پنتاگون خبر داد؛

حمله به سه سایت راداری در یمن

ارتش آمریکا در واکنش به حملات موشکی به یک فروند ناوشکن نیروی دریایی آمریکا در آبهای نزدیک یمن، به سایت‌های راداری این کشور حمله کرد.
به گزارش بابل نوین، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع آمریکا هشدار داد این کشور «به هر گونه تهدید دیگر علیه کشتی ها و رفت و آمد بازرگانی» (در آب‌های نزدیک یمن) پاسخ خواهد داد.
پنتاگون اعلام کرد ارتش آمریکا در واکنش به حملات موشکی به یک فروند ناوشکن نیروی دریایی این کشور در آبهای نزدیک یمن، به سایت های راداری این کشور حمله کرد.
شبکه تلویزیونی العالم در خبری فوری گزارش داد پنتاگون اعلام کرد هدف قرار دادن سایت های راداری یمن پاسخی به شلیک موشک به کشتی های آمریکایی بود.
پنتاگون اعلام کرد ارزیابی های اولیه حاکی از انهدام سه سایت راداری در یمن است.
وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد این کشور به منظور دفاع از خود و با هدف حمایت از نیروهای ارتش آمریکا، حمایت از کشتی ها و آزادی کشتیرانی، حملات محدودی به یمن داشته است.
پنتاگون اعلام کرد: آمریکا به هرگونه تهدید دیگر علیه کشتی ها و حرکت کشتی های تجاری پاسخ خواهد داد.
خبرگزاری رویترز نوشت: این حملات که با مجوز باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته است، نخستین مورد از اقدام نظامی مستقیم آمریکا بر ضد اهداف تحت کنترل انصارالله در یمن به شمار می رود. با این همه به نظر می رسد پنتاگون بر ماهیت محدود این حملات تاکید دارد.
پیتر کوک سخنگوی پنتاگون اعلام کرد: «این حملات محدود و با ماهیت دفاع از خود، به منظور محافظت از پرسنل نظامی، کشتی های ما و آزادی ناوبری ما در منطقه صورت گرفته است.»
مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود اعلام کردند ناوشکن یو اس اس نیتز USS Nitze، حدود ساعت چهار بامداد به وقت محلی موشکهای تام هاوک کروز را پرتاب کرده است.
این مقامات اعلام کردند: «این رادارها در طول حملات گذشته و حمله به کشتی ها در دریای سرخ از جمله کشتی آمریکایی یو اس اس ماسونUSS Mason  فعال بوده‌اند.»
یکی از مقامات نیز اعلام کرد سایت های راداری هدف قرار گرفته در منطقه ای دورافتاده در نزدیک مناطق راس عیسی Ras Isa ، شمال مخا Mukha و نزدیک خوکا Khoka  قرار داشتند جایی که خطر وارد آمدن تلفات نظامی بسیار پایین بوده است.
مایکل نایتس کارشناس مناقشه یمن در موسسه مطالعاتی سیاست خاور نزدیک در واشینگتن دراین باره می گوید احتمالا نیروهای انصارالله، از لحاظ نظامی پیوندهای بیشتری با گروه هایی مانند جنبش حزب الله در لبنان برقرار ساخته اند.
وی می افزاید: « هدف قرار دادن کشتی های جنگی آمریکایی نشانه ای است از آنکه انصارالله تصمیم گرفته است تا به محور مقاومت که هم اکنون میان جنبش حزب الله، جنبش حماس و ایران برقرار شده است، ملحق شوند.»
این حملات موشکی به همراه حمله روز اول اکتبر به کشتی اماراتی ، ابهام درباره ایمنی تردد کشتی های نظامی را در تنگه باب المندب دوچندان کرده است.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين