امروز : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ - ۱۴:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

صدای ورشکستگی اقتصادی و سیاسی آل‌سعود به علت حمایت از تروریست‌ها به گوش می‌رسد

امام جمعه بابل گفت: امروز صدای ورشکستگی اقتصادی و سیاسی آل‌سعود به علت حمایت از تروریست‌ها به گوش می‌رسد و این ادامه همان اشتباهی است که دولت عربستان خواست با پایین آوردن قیمت نفت به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند اما در چاهی افتادند که خود کنده‌اند و بزودی شاهد شکست بزرگ برای عربستان و دیگر حامیان تروریست تکفیری داعشی در منطقه خواهیم بود.

%d8%b1%d9%88%d8%ad%d8%a7%d9%86%db%8c1233

به گزارش بابل نوین،حجت‌الاسلام مجتبی روحانی امام جمعه بابل در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ضمن عرض تسلیت شهادت امام سجاد(ع) اظهار کرد: شرکت در نمازجمعه کفاره گناهان است زیرا نماز جمعه محل تذکر محسوب می‌شود.

وی افزود: واجب است در هر ۲ خطبه نمازجمعه به مساله تقوا تذکر داده شود تا مبادا درد غفلت بر جان جامعه بنشیند.
امام جمعه بابل با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی گفت: از جمله صحنه‌های ارزشمند در چند سال اخیر موضوع اربعین حسینی است که موجب عزت جهان تشیع را فراهم کرد، مساله اربعین از موضوعات پیوسته با جریان سیدالشهدا(ع) است.
این مقام مسئول ادامه داد: ائمه معصومین(ع) ما را به بزرگداشت اربعین دعوت کرده‌اند و باید این مناسبت را بزرگ بداریم، محور اربعین این است که ماهیت عاشورا برای بیمه کردن اسلام است، اربعین برای فراموش نشدن و محو نشدن عاشورا است تا همچنان پیام قیام حسینی درجامعه ماندگار شود.
وی تصریح کرد: اربعین فرصت اندیشیدن برای حفظ آرمان سیدالشهدا است، در سال گذشته بیش از ۲۰ میلیون نفر در این حرکت ارزشمند و نورانی شرکت داشتند و سعی داشتند در قابل پیاده‌روی به سمت مرقد سیدالشهدا این عظمت را نشان بدهندو با توجه به ساماندهی‌هایی که صورت گرفت ستادهای مختلف به حسب ظرفیت‌ها در کشور به وجود آمدند در این شهرستان نیز ستادی تشکیل شده است که زائران شهرهای اطراف را در مراسم اربعین تحت چتر حمایتی خود قرار بدهد.
حجت‌الاسلام روحانی افزود: دوستانی در ستاد اربعین زحمت می‌کشند و در جلسات متعدد شرکت می‌کنند تا به بهترین نحو میزبان زائران باشند، این ستاد نیازمند به کمک‌های مادی است و هر شهری باید امکانات خودش را تامین کند و لازم به همراهی و کمک‌های مردمی برای تامین امکانات است و خیرین و علاقمندان در این کار بزرگ مشارکت کنند تا مراسم اربعین جلوه بیشتری را نشان بدهد.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه قرآنی صحیفه سبز در بابل گفت: با زحمت و تلاش امسال دوازدهمین دوره نمایشگاه قرآنی صحیفه سبز در مصلای بزرگ بابل برگزار می‌شود، برنامه‌های نرم‌افزارهای اسلامی، کتاب‌های مختلف، قرآن، محصولات فرهنگی در این نمایشگاه از نکات مثبت است که امیدواریم مردم بابل از این نمایشگاه استقبال کنند.

خطیب جمعه بابل با اشاره به تحولات منطقه اظهار کرد: دشمن سعی می‌کرد با تجهیز و حمایت تروریست‌ها منطقه را در آتش بسوزاند و گروهک‌های تروریستی و تکفیری مانند داعش را در عراق و سوریه بوجود آورد و شاهد هستیم چند سال است که کشورهای عراق و سوریه در آتش تروریست‌های تکفیری می‌سوزند و امروزه هم یمن را به  آتش می‌کشند تا فرهنگ مقاومت اسلامی و بیداری را نابود سازند.
وی ادامه داد: امروز تروریست‌ها و حامیان آن به دست و پا زدن افتادند تا با آتش‌بس بتوانند آنها را بیشتر حمایت کنند، اما با ایستادگی مقاومت روز به روز پیروزی‌ها برای محور مقاومت در حال رخ نشان دادن است، چند سال قبل چیزی نمانده بود تا دمشق سقوط کند اما نیروهای مقاومت سوریه و حزب‌الله با مستشاری نیروهای ایرانیجلوی این کار را گرفتند و با حضور حشدالشعبی که بسیج شیعه و سنتی در کنار هم امروز داعش را بزدلانه و زبونانه کم کم از عراق بیرون می‌کنند.
روحانی تصریح کرد: در یمن به رقم بمباران سنگین و رجز خوانی‌های آل‌سقوط، نتوانستند کاری آنچنانی را رقم بزنند، آل‌سقوط هزینه‌های سنگینی در کشورهایی مانند عراق، سوریه، یمن انجام دادند و این هزینه‌های سنگین از جمله جنگ در یمن بزرگترین ضربه را بر ذخایر مالی آنها وارد کرد.
وی در پایان گفت: امروز صدای ورشکستگی اقتصادی و سیاسی آل‌سعود به علت حمایت از تروریست‌ها به گوش می‌رسد و این ادامه همان اشتباهی است که دولت عربستان خواست با پایین آوردن قیمت نفت به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند اما در چاهی افتادند که خود کنده‌اند و بزودی شاهد شکست بزرگ برای عربستان و دیگر حامیان تروریست تکفیری داعشی در منطقه خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين