امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/10/25 - 0:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان

خودرویی برای مقابله با تویوتاهای عربستانی داعش

روسیه برای مقابله با خودروهایی که عربستان و قطر برای داعش خریداری کرده اند، خودروهای جنگی مجهزتری در اختیار ارتش سوریه قرار می دهد.
به گزارش بابل نوین،  روسیه برای مقابله با خودروهایی که عربستان و قطر برای داعش خریداری کرده اند، خودروهای جنگی مجهزتر روسیه تعدادی کامیونت کوچک موسوم به UAZ  “پاتریوت” مجهز به مسلسل سنگین ۱۲٫۷ میلی متر و خمپاره انداز را با هدف دفاع از کاروان های کمک رسانی بشردوستانه در اختیار ارتش سوریه قرار داد.
روزنامه روسی “کومسومولسکایا براودا”، به نقل از یک منبع در وزارت دفاع روسیه، نوشت: «کاروان های سبک مذکور به سوریه ارسال شده اند تا نیروهای ارتش این کشور بتوانند آتش دشمن در شعاع دو کیلومتری را به طور کامل پاسخ دهند. به نوشته این روزنامه، سلاح های مذکور قابل نصب بر روی پایه گردان هستند و کاربر آن می تواند بلافاصله اقدام به تغییر زاویه آتش آن نماید و در صورت نیاز می توان خودروهای مذکور را به موشک های ضد تانک کورنت مجهز کرد که قادر به هدف قرار دادن اهداف دشمن تا فاصله پنج کیلومتری هستند».
یادآور می شود “علی الاحمد”، مشاور وزیر اطلاع رسانی سوریه، گزارش شرکت تویوتا مبنی بر مجهز بودن گروه تروریستی داعش به هزاران خودروی این شرکت را موضوعی غافلگیر کننده ندانست و اظهار داشت: «گزارش این شرکت، صحت اطلاعات اعلام شده از سوی دولت سوریه درباره تأمین مالی گروه های تروریستی از سوی عربستان و قطر را تأیید می کند.
یادآور می شود براساس نتایج تحقیقاتی که شرکت ژاپنی تویوتا منتشر کرده است چهار کشور عربی (عربستان، قطر، امارات و اردن) ۶۰ هزار دستگاه خودروی تویوتا از این شرکت خریداری و در اختیار گروه تروریستی داعش قرار داده اند.ی در اختیار ارتش سوریه قرار می دهد.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين