امروز : یکشنبه, ۱۸ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ - ۲۲:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران:

سلسله نشست‌های تخصصی در حوزه ادبیات داستانی با رویکرد پژوهشی برگزار خواهد شد

مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران اعلام کرد: طبق برنامه‌ریزی به عمل آمده در حوزه هنری سلسله نشست‌های ادبی در حوزه داستان با رویکرد پژوهش و نقد پنج‌شنبه‌های اول هر ماه برگزار خواهد شد.

%d8%b1%d9%86%d8%ac%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b1

به گزارش بابل نوین، میثم رنجبر مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران در گفت‌و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: حوزه هنری در راستای رسالتی که در زمینه فضاسازی برای نویسندگان متعهد بر عهده دارد نشست ماهانه تخصصی در حوزه ادبیات داستانی برگزار می‌کند.

وی افزود: اولین نشست از سری نشست‌های ادبی در حوزه داستان‌نویسی با حضور استاد ایرج فلاح و استاد پونه بریرانی و اجرای داستان‌نویس خوب هم استانی علی سروی روز پنج شنبه ۶ آبان ماه ساعت ۱۴ در سالن شهیدآباد حوزه هنری مازندران برگزار خواهد کرد.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران با اشاره به توانمندی نویسندگان این استان در حوزه داستان ادامه داد: در سال‌های اخیر شاهد رشد محسوسی در کارکرد کمی و کیفی داستان نویسان مازندران بودیم که رتبه‌های مختلف مازندرانی‌ها در جشنواره‌های مختلف فرهنگی هنری کشور تاییدی بر این استعداد و توانایی‌هاست که باید در جهت شکوفایی بیشتر آن تلاش کنیم.

وی ضمن تشکر از مسئولان حوزه هنری مازندران گفت: بهتر است سازمان‌ها و نهادهایی که می‌توانند در عرصه فرهنگی برخی از امورات را بصورت مشارکتی انجام دهند همه ظرفیت‌های خود را در یک جهت متمرکز کنند تا شاهد بازخورد بهتری در جهت‌دهی مناسب هنرمندان شاعر و داستان‌نویس با اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشیم.

رنجبر با اشاره به لزوم برگزاری کارگاه‌های آموزشی در همه هنرها تصریح کرد: برای کیفیت بخشی به آثار هنری در تراز انقلاب اسلامی باید با ایجاد کارگاه‌های مختلف هنری علی‌الخصوص در حوزه ادبیات، ضمن بروز رسانی اطلاعات اهالی قلم در جهت تبادل نظرات بین هنرمندان و تعامل بیشتر آن‌ها با عموم جامعه تلاش کنیم.

وی در پایان گفت: در کنار کارگاه تخصصی داستان مباحث نظری و تحلیلی در زمینه نقد همراه با خوانش آثار داستانی شرکت‌کنندگان مدنظر مسئولان حوزه هنری است تا با رویکرد پژوهش و نقد منصفانه بر غنای ادبی استان اضافه کنیم.

گفتنی است طبق برنامه‌ریزی مسئولان حوزه هنری مازندران برنامه نشست تخصصی ادبیات داستانی، پنج شنبه‌های اول هر ماه برگزار خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين