امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/10/31 - 11:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین ارزیابی از آرای عون برای ریاست جمهوری

میشل عون

به گزارش بابل نوین، به نقل از  پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه السفیر نوشت: ارزیابی جدید حاکی است که ژنرال عون،رئیس جریان ملی آزاد لبنان در اولین دور رای گیری در جلسه مجلس ۹۴ رای از مجموع ۱۲۷ رای را (به علت استعفای یک نماینده به نام روبر فاضل) کسب خواهد کرد و در سایه درخواست سلیمان فرنجیه (نامزد دیگر تصدی پست ریاست جمهوری) از هم پیمانانش برای رای دادن با برگه سفید -به جای انداختن نام خودش به صندوق رای گیری- ۳۳ برگه سفید به صندوق ریخته شود. البته ممکن است اسامی مشخصی روی برخی از این برگه ها نوشته شود.
با این ارزیابی می توان گفت که ژنرال عون در دور اول رای گیری با کسب بیش از دو سوم آرا رئیس جمهور خواهد شد و در نتیجه، نیازی به برگزاری دور دوم نخواهد بود که در آن نامزد تصدی پست ریاست جمهوری باید ۶۵ درصد آرای نمایندگان را کسب کند. حد نصاب تشکیل جلسه مجلس برای انتخاب رئیس جمهور در دور اول یا دوم نیز حضور دو سوم نمایندگان یعنی ۸۶ نماینده است.
شایان ذکر است که احزاب “قومی” و “بعث” و “دموکراتیک” (طلال ارسلان) تصمیم نهایی خود برای رای دادن به ژنرال عون روز گذشته گرفتند. همچنین برخی اطلاعات نشان می دهد که میشل مر ونایله توینی به نفع عون رای خواهند داد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين