امروز : چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ - ۴:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیروانی:باشگاه ها نقش فوق العاده ای در پرورش بازیکنان جوان دارند

امیرحسین پیروانی سرمربی تیم ملی جوانان مهمان برنامه نود در شب گذشته بود.

پیروانیباشگاه-ها-نقش-فوق-العاده-ای-در-پرورش-بازیکنان-جوان-دارند

 

 

به گزارش بابل نوین، پیروانی با اشاره به نتیجه عجیب ۶ بر ۵ مقابل جوانان عربستان گفت: سه بازی تدارکاتی در مشهد داشتیم و سه مسابقه مرحله گروهی انجام دادیم که فقط یک گل خوردیم ولی در دیدار با عربستان مثلث طاهری مدافع آینده‌دار، سلطانی‌مهر که مصدوم بود و نورافکن هم که نتوانست تمرین کند را نداشتیم که تاثیر زیادی در باخت ما داشت ، بچه‌ها بعد از دیدار با ازبکستان انگیزه‌شان کمتر شد ولی با این حال عربستان یک روز زودتر از ما در مرحله قبل بازی داشت و این مسائل دست به دست هم داد که مقابل این تیم شکست خوردیم؛ یک پنالتی اشتباه مقابل عربستان تیم ما را بهم ریخت ولی به بازی برگشتیم اما نتوانستیم به برد برسیم.شهاب عادلی که در تمام مسابقات دروازه‌بان اصلی ما بود و عملکرد خوبی داشت ، می‌توانست مقابل عربستان بهتر کار کند.

پیروانی در ادامه صحبت‌های خود در مورد عدم توجه به بازیکنان جوان گفت: باشگاه‌ها نقش مهمی در آینده جوانان داریم باید باشگاه‌ها از این بازیکنان استفاده کنند و به بازیکنان جوان اعتماد کنند. من با بازیکنان که صحبت می‌کردم دیدم هفته‌ای ۳-۴ جلسه تمرین می‌کنند در حالی که این تعداد جلسه تمرین کم است و بازیکن باید هفته‌ای ۱۰ جلسه تمرین کند. باشگاه‌ها هم باید از این بازیکنان استفاده کنند تا بازیکن در این سطح بماند و تجربه کسب کند ، ما بخش زیادی از تمرکز و توانمان را جدا از فوتبال، صرف مسائل غیر فوتبالی بازیکنان می‌کنیم. خود بازیکنان هم باید بتوانند خودشان را حفظ کنند.

سرمربی تیم ملی جوانان یادآور شد: یکی از بحث‌هایی که مثل چماق بر سر فوتبال زده شده مسئله استعدادیابی است؛ ما در فوتبال استعداد داریم ولی به درستی از آنها استفاده نمی‌شود؛ مثلا می‌توانستیم ۳ تیم ۲۳ نفره به بازی‌های آسیایی بفرستیم چون واقعا در برخی پست‌ها بازیکنان خوبی داشتیم و کشف شدند ولی این امکان وجود نداشت.

او با اشاره به انتخاب مدیر رسانه‌ای تیم ملی جوانان گفت: آقای دهقانی جزء داوران فوتبال ایران است که سابقه کار در خارج از کشور و AFC را داشته است؛ علاوه بر آن در رسانه نیز حضور کار کرده و سابقه رسانه‌ای دارد.

پیروانی اضافه کرد: کورش برمک، علیرضا پورمند، مهدی حیدری مربی دروازه‌بان ها. جعفر هوشمند مربی بدنساز و علی شیخ‌الاسلامی کادر تیم ما بودند که واقعا از آنها تشکر می‌کنم؛ تمام آنها با هماهنگی خودم انتخاب شدند و سعی کردم خودم آنها را انتخاب کنند.

پیروانی در انتهای صحبت های خود گفت:از فدراسیون فوتبال، آقای محصص و همچنین از اصحاب رسانه که حمایت خوبی از ما داشتند قدردانی می‌کنم.

آقایان کاشانی و هدایتی حمایت‌های مادی و معنوی خوبی از ما داشتند که از انها تشکر می‌کنم ، از اساتید خودم آقایان یاوری، مرحوم حجازی، غلامحسین پیروانی، مایلی‌کهن که در رشد فوتبالی من تاثیر گذار بودند تشکر میکنم.

منبع : نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين