امروز : جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ - ۵:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

یک مسئول روس نروژ را به حملۀ اتمی تهدید کرد

روزنامۀ دیلی میل انگلیس نوشت سیاست مداران روس هشدار داده اند که در صورت استقرار 330 نیروی ویژۀ آمریکا در نروژ، این کشور به هدفی برای حملۀ اتمی روسیه تبدیل خواهد شد.

 

 

به گزارش بابل نوین، «فرانتس کلینتسویچ»، نایب رئیس کمیسیون امنیت و دفاع شورای فدراسیون روسیه، گفت استقرار نیروی ویژۀ آمریکا در نروژ، بخشی از برنامۀ آمریکا برای ایجاد پایگاه های نظامی در منطقه است و سبب می شود که در صورت وقوع یک نبرد هسته ای، نروژ هدف حملۀ روسیه قرار گیرد. او تأکید کرد که روسیه این نیروها را یک تهدید نظامی مستقیم می داند.
روزنامه های روسی نیز به نقل از کلینتسویچ نوشتند این یک خطر جدی برای نروژ و مردم آنست. تا کنون این کشور در زمرۀ اهداف روسیه نبوده است اما اقدام یادشده سبب می شود که نروژ متضرر شود.

رسانه ها خبر داده اند که پیشنهاد آمریکا به نروژ برای استقرار ۳۳۰ تن از نیروهای ویژۀ این کشور در نروژ، در صورت نهایی شدن، از دی ماه آینده اجرا خواهد شد.

در ماه های اخیر روسیه و غرب شاهد تنش هایی بوده اند که از زمان جنگ سرد میان شوروی و ناتو بی سابقه بوده است. این تنش ها نگرانی ها را دربارۀ وقوع یک رویارویی هسته ای میان دو طرف تشدید کرده است.

منبع : دیلی میل

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين