امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ - ۱۱:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
13 آبان؛ روز مبارزه با استکبار جهانی

رهبر معظم انقلاب: مبارزه‌ با نظامِ سلطه تعطیل‌پذیر نیست/ آمریکا اتمّ مصادیق استکبار است

مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از دانشجویان در ماه مبارک رمضان 1436 بر مبارزه‌ با نظام سلطه و استکبار تأکید کردند.
۵۳۶۶۹۱۳_۷۱۱
به گزارش بابل نوین، به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری در بیست و چهارمین روز ماه مبارک رمضان ۱۴۳۶ در حسینیه امام خمینی (ره) با جمعی از دانشجویان دیدار کردند.
بخشی از بیانات ایشان به شرح ذیل است.
شعار هم حرف است، هم عمل. حرف است، برای خاطر اینکه یک کلمه است و مضمون مهمی دارد؛ بله، یک جمله است لکن نشان‌دهنده‌ی یک مجموعه‌ی مضمون و محتوا است؛ بنابراین شما که اهل حرفید- ما اهل حرف بودیم؛ حرف می‌زدیم؛ بیان می‌کردیم- این حرف را باید مغتنم بشمرید. و اما عمل است، برای خاطر اینکه برانگیزاننده است؛ شعارها انسان‌ها را در صحنه می‌آورند، اینها را بسیج می‌کنند، جهت می‌دهند؛ پس عمل است. بله، بر خلاف گفته‌ی استاد –بنده را می‌گفت- که گفتند شعار نه حرف است، نه عمل؛ شعار هم حرف است،‌ هم عمل. آن جوان دانشجویی که آن روز این حرف را زد، امروز یکی از مسئولین کشور است که همه‌ی شماها او را می‌شناسید. من نشسته بودم آنجا و و آماده بودم برای صحبت؛ وقتی گوش کردم، گفتم حق با این آقا است، راست می‌گوید؛ شعار هم حرف است، هم عمل است. حالا هم همین را بِهتان می‌گویم؛ اگر شعار، خوب، پرمحتوا، پرمضمون، حاکی از یک حقیقت قابل گسترش فکری انتخاب بشود، این می‌شود هم حرف، هم عمل؛ مطرح کردن آن جهت‌دهند و برانگیزاننده است.
یک نکته‌ی دیگری که سؤال کردند [این بود که]، تکلیف مبارزه‌ی با استکبار پس از مذکرات چیست؟ خب، مگر مبارزه‌ی با استکبار، تعطیل‌پذیر است؟ مبارزه‌ی با استکبار، مبارزه‌ی با نظام سلطه تعطیل‌پذیر نیست. این هم جزو همین حرف‌هایی است که اتفاقا امروز من یادداشت کرده‌ام که به شما بگویم. این جزو کارهای ما است، جزو کارهای اساسی است، جزو مبانی انقلاب است. یعنی اگر مبارزه‌ی با استکبار نباشد، ما اصلا تابع قرآن نیستیم. مبارزه‌ی با استکبار که تمام نمی‌شود. در مورد مصادیق استکبار، آمریکا اتمّ مصادیق استکبار است.
امروز تضادهای تمدن غربی خود را دارد نشان می‌دهد؛ در آمریکا یک جور، در اروپا یک جور، در مناطق تحت سلطه‌ی اینها در سراسر دنیا هم یک جور.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين