امروز : سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/01 - 16:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان
حواشی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی/

ازدحام نمایندگان هنگام ورود روحانی به صحن علنی مجلس

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بررسی برنامه‌ها و سوابق ۳ وزیر پیشنهادی با حواشی همراه بود.

به گزارش بابل نوین،  جلسه صبح امروز (سه‌شنبه ۱۱ آبان) نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بررسی برنامه‌ها و صلاحیت ۳ وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش‌، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان با حواشی همراه بود.

 

* جلسه علنی امروز در حالی آغاز شد که از ابتدای جلسه حضور گسترده خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران رسانه‌های ایرانی و خارجی چشمگیر بود. بیش از ۳۵۰ خبرنگار، عکاس و فیلمبردار در جلسه رأی اعتماد ۳ وزیر پیشنهادی حضور دارند.

*رسانه‌های الجزیره، المیادین، التجاه و خبرگزاری‌های فرانسه، آلمان و چین از جمله رسانه‌هایی هستند که با حضور در مجلس شورای اسلامی این رویداد را پوشش خبری می‌دهند.

* حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور با استقبال علی مطهری ساعت ۸:۲۵ وارد صحن علنی شد که نمایندگان با حلقه زدن به دور وی به بحث و گفت‌وگو با رئیس جمهور پرداختند.

* در ابتدای جلسه علنی صبح امروز، برای مشخص شدن موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی قرعه‌کشی انجام شد که نمایندگان پشت جایگاه هیئت رئیسه این کار را انجام دادند.

* هنگام ورود اعضای هیئت دولت به صحن علنی مجلس ازدحام نمایندگان در ردیف اول جایگاه نمایندگان قابل توجه بود.

* هنگام ورود رئیس جمهور به صحن علنی مجلس، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید به‌سمت حجت‌الاسلام حسن روحانی رفت و با وی مصافحه کرد.

* به‌دلیل تأخیر رئیس جمهور برای ورود به صحن علنی مجلس‌، لاریجانی رئیس جلسه اعلام کرد که تا زمان بررسی برنامه‌ها و رأی اعتماد به وزرا مجلس روال عادی خود را در بررسی طرح الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی ادامه دهد.

* به‌دلیل ازدحام نمایندگان در ردیف اول و در جریان بررسی طرح الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی، محمد دهقان نماینده طرقبه و چناران که از موافقان این طرح بود از نمایندگان خواست تا در صندلیهای خود حضور داشته باشند که علی لاریجانی نیز از پشت تریبون اعلام کرد نمایندگان در صندلیهای خود بنشینند.

منبع : بلاغ
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين