امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ - ۱۷:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده مجلس:

آقای روحانی! کلید شما صندوق ذخیره فرهنگیان را برای رانت‌خواران گشود

نماینده مردم پاوه در مجلس گفت: آقای روحانی کلیدتان به جای گشایش اقتصاد کشور، صندوق ذخیره فرهنگیان را برای رانتخواران گشوده است.

به گزارش بابل نوین، نماینده مردم پاوه در مجلس گفت: آقای روحانی کلیدتان به جای گشایش اقتصاد کشور، صندوق ذخیره فرهنگیان را برای رانتخواران گشوده است.

شهاب نادری نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز (سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه) رای اعتماد به وزرای پیشنهادی در مخالفت با مسعود سلطانی‌فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: چه دلیلی برای انتقال آقای سلطانی‌فر در سازمان میراث فرهنگی به وزارت ورزش و جوانان وجود دارد.

وی با اشاره به مفهوم ورزش از دیدگاه مقام معظم رهبری گفت: ورزش پدیده فرهنگی و اخلاقی است و موجبات پیشرفت کشور را از طریق تربیت نیروی انسانی متعهد مهیا می‌کند و از این حیث اهمیت راهبردی دارد.

نادری افزود: اگر ایشان برابر نظر موافقانشان کارنامه قابل قبولی در سازمان میراث فرهنگی دارند باید فرصت کافی برای دیدن ثمره تلاشهایشان را داشته باشند نه اینکه در میانه راه مسئولیت جدیدی را به ایشان سپرد و از آقای سلطانی‌فر می‌پرسم که شما چرا به چنین انتقالی راضی شدید.

نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برنامه‌های ارائه شده از سوی سلطانی‌فر گفت: در این برنامه‌ها توجهی به سند چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام و اقتصاد مقاومتی نشده است و این برنامه‌ها درباره ورزش همگانی به اندازه کافی شفافیت ندارد.

نادری ادامه داد: تمرکز بر گسترش فعالیتهای ورزشی در شهرهای بزرگ با تکیه بر باشگاه‌های ورزشی بزرگ در کنار عدم توجه به گسترش ورزش در مناطق محروم و بی‌توجهی به توضیح عادلانه امکانات یکی از مشکلات اساسی برنامه‌های پیشنهادی آقای سلطانی‌فر است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های آقای سلطانی‌فر در حوزه جوانان نیز دارای ادغام است، تصریح کرد: مسئله جوانان از زمان تشکیل وزارت ورزش مورد غفلت بوده است و آقای سلطانی‌فر هم در برنامه‌های پیشنهادی‌شان توجه چندانی به این عرصه نکرده‌اند.

نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: سابقه وزیر پیشنهادی ورزش در سازمان میراث فرهنگی نشان‌دهنده عدم تمایل ایشان برای ایجاد تحول بنیادین در سازمان تحت مدیریتش است و ایشان حتی در بخش مدیران عالیرتبه هم قصد تغییر و تحول ندارد.

نادری با بیان اینکه در برنامه‌های پیشنهادی سلطانی‌فر برنامه‌ای برای مقابله با فساد سازمان یافته در ورزش وجود ندارد، تاکید کرد: امروز شاهد آن هستیم که بسیاری از صاحبان قدرت در عرصه ورزش هم فعالیت می‌کنند و باعث به وجود آمدن رانت در این زمینه هستند ولی وزیر پیشنهادی ورزش برنامه جدی برای مقابله با فساد در ورزش ندارد.

وی با انتقاد از عملکرد دولت در تغییر وزرای فرهنگی، گفت: اولویت مسائل کشور مشکلات اقتصادی است و دولت می‌بایست به جای تغییر وزرای فرهنگی به تغییر وزرای اقتصادی توجه می‌کرد.

نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی خطاب به روحانی گفت: آقای روحانی کلیدتان به جای گشایش اقتصاد کشور صندوق ذخیره فرهنگیان را برای رانتخواران گشوده است و اقتصاد کشور با مشکلات عدیده‌ای روبروست.

نادری با اشاره به استعفای فانی وزیر پیشین آموزش و پرورش گفت: دولت با فشار آوردن به آقای فانی باعث شد ایشان در صحن علنی مجلس حاضر نشوند و درباره فساد صندوق ذخیره فرهنگیان توضیحی ندهند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين