امروز : پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/02 - 18:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پشت پرده بندهای عجیب قرارداد بازیکنان استقلال/ نفع چه کسی تیم را به دردسر انداخت

انتشار اخباری مبنی بر اینکه کاوه رضایی از یک باشگاه چینی پیشنهاد داشته و طبق یکی از بندهای قراردادش می تواند از استقلال جدا شود با حاشیه ها و جنجال های زیادی همراه بوده است.

۵۰۸۲d963d97c5bb0d8c9e8045e57d1ad_240_150_cropcenter

 

 

به گزارش بابل نوین، وجود بند جدایی در قرارداد ۹ بازیکن استقلال برای جدایی از این تیم در نیم فصل ریشه در این دارد که بهرام افشارزاده قصد داشت محبوبیت خود را نزد هواداران استقلال بیشتر کرده و در این باشگاه ماندگار شود.

علیرضا منصوریان در نشست خبری بازی با مس کرمان صراحتاً اعلام کرد نه تنها کاوه رضایی بلکه در قرارداد ۸ بازیکن دیگر استقلال چنین نکته ای وجود دارد و آنها می‌توانند در صورت تمایل در میانه های فصل از این تیم جدا شوند.

اینکه باشگاه استقلال حاضر شده با ۹ بازیکن قرارداد مشروط امضا کند دلایلی دارد که در گذشته هم سابقه داشته است. قرارداد مشروط با بازیکنان در استقلال بی سابقه نیست و در زمان مدیریت علی فتح الله زاده هم نفراتی چون پژمان منتظری و مجتبی جباری توانستند در میانه های فصل استقلال را ترک کرده و با توجه به بندی که در قرارداد داشتند راهی لیگ قطر شوند و کاوه رضایی هم در ازای پرداخت ۲۰۰ هزار دلار می تواند استقلال را ترک کند.

رضایی در مذاکره با پرسپولیس هم این درخواست را داشت و در کنار آن پیشنهاد مالی بالاتر استقلال و پرداخت نقدی هنگام امضای قرارداد باعث شد وی با آبی پوشان قرارداد امضا کند. نکته جالب این است که اولین دریافتی رضایی از استقلال ۷۰۰ میلیون تومان بوده که بالغ بر ۷۰ درصد از قرارداد یک میلیاردی وی را شامل می شود و اگر بخواهد راهی چین شود و این پول را پس دهد نیم فصل بازی او برای استقلال مجانی به حساب می آید. سایت برنامه نود در ابتدای فصل هم گزارشی با موضوع ارقام واقعی قراردادهای بازیکنان لیگ برتری منتشر کرد و همین پرداختی ۷۰۰ میلیونی به رضایی در ابتدای فصل ثابت می کند پرداخت مبالغی خارج از قرارداد به وی صحت داشته و بعید است ۷۰ درصد قرارداد یک بازیکن حین امضای قرارداد به او پرداخت شود.

رضایی از چین پیشنهاد دارد و اگر مصمم به ترک استقلال باشد با پرداخت این مبلغ هیچ مشکلی برای جدایی نخواهد داشت. از سوی دیگر این که چرا افشارزاده حاضر به امضای چنین قراردادهایی شده ریشه در این دارد که مدیر سابق باشگاه استقلال جایگاه متزلزلی در کادر مدیریتی این باشگاه داشت و با توجه به اختلافات عمیقی که بین وی و گودرزی وزیر سابق ورزش و جوانان به وجود آمده بود، افشارزاده قصد داشت با جذب بازیکنان ستاره در نقل و انتقالات پایگاه خود را نزد هواداران استقلال مستحکم کرده و به بقای خود در این باشگاه پرطرفدار ادامه دهد.

افشارزاده که مدیرکل حوزه سرپرستی وزارت ورزش و جوانان بود و از حمایت ویژه گودرزی برخوردار بوده و ارتباط نزدیکی با وزیر ورزش داشت ماه گذشته با گودرزی دچار اختلافاتی شده بود. افشارزاده پس از شکست در جام حذفی با واکنش هواداران مواجه شد و آنها با تجمع مقابل وزارت ورزش خواهان برکناری افشارزاده شدند. دو هفته بعد اما ورق برگشت و همان افراد و تعدادی دیگر از هواداران استقلال با تجمع مقابل وزارت ورزش خواهان ابقای افشارزاده شده و شعارهایی علیه گودرزی سر دادند.

ماجرا از این قرار بود که افشارزاده با بختیار رحمانی قراردادی با مبلغ بالای یک میلیارد و پانصد میلیون تومان امضا کرده و فرشید باقری که در صبای قم قرارداد مالی پایینی داشت با قراردادی ۹۵۰ میلیون  تومانی به استقلال پیوست. افشارزاده طی سه روز با وریا غفوری، فرشید باقری و بختیار رحمانی قرارداد بسته و در نقل و انتقالات تیم رقیبش پرسپولیس را جا گذاشت.

از سوی دیگر باشگاه پرسپولیس به این قراردادها معترض شده و اخبار دریافتی حاکی از آن بود علی اکبر طاهری که رابطه نزدیکی با گودرزی داشت گزارش قراردادهای امضا شده در استقلال را به وزیر ارائه کرده است. طاهری تاکید کرده بود برخلاف دستور وزارت ورزش به مدیران پرسپولیس و استقلال مبنی بر رعایت سقف قرارداد ۹۵۰ میلیونی، باشگاه استقلال با بختیار رحمانی قرارداد بالای یک میلیارد و پانصد میلیون تومان امضا کرده است. این موضوع با تحقیق و تفحص گودرزی همراه شد و زمانی که وزیر سابق ورزش متوجه مسئله شد به افشارزاده تذکر داد و او را بازخواست کرد چرا برخلاف دستور وزارت ورزش قرارداهای بالای یک میلیارد تومان امضا کرده اید.

همین موضوع جنجال بزرگی را به همراه داشت و در رسانه ها اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه وزیر ورزش جلوی نقل و انتقالات استقلال را گرفته است. نزدیکان وزارت ورزش تاکید داشتند این اخبار هدفمند و جهت دهی شده منتشر می شود و وزیر چنین دستوری نداده است، بلکه خواهان رعایت انضباط مالی و جلوگیری از ریخت و پاش شده است. درپی همین اتفاقات تعدادی از تماشاگران استقلال مقابل وزارت ورزش تجمع کرده و علیه وزیر ورزش شعار داده و از افشارزاده حمایت کردند. در آن مقطع گودرزی قصد برکناری افشارزاده را داشت اما این حمایت هواداران موجب شد که پروژه برکناری افشارزاده به تاخیر بیفتد.

افشارزاده که می دانست جایگاه مستحکمی به عنوان سرپرست باشگاه استقلال ندارد کاوه رضایی و محمدحسین کنعانی زادگان را از چنگ پرسپولیسی ها درآورد و در نقل و انتقالات دو برگ برنده دیگر رو کرد. در واقع افشارزاده برای اینکه در نقل و انتقالات تیم خوبی بسته و ستاره های مدنظر هواداران استقلال را جذب کند تن به این داد که با ۹ بازیکن قراردادهایی امضا کند که طبق بندهایی از آن این بازیکنان می توانند از استقلال جدا شوند.

برخی از بازیکنان استقلال در صورت عدم دریافت حق و حقوق خود اجازه جدایی دارند و برخی مثل کاوه رضایی در صورت دریافت پیشنهاد خارجی و پرداخت ۲۰۰ هزار دلار می توانند از این تیم جدا شوند

در عین حال باخبر شدیم بهرام افشارزاده از علیرضا منصوریان به خاطر اعلام این موضوع در رسانه ها دلخور شده و انتظار نداشته است که منصوریان چنین موضوعی را فاش کند. اعلام این نکته از سوی منصوریان که ۹ بازیکن استقلال از حق جدایی برخوردار هستند انتقادات از افشارزاده را بیشتر کرده و نگرانی هایی نیز نزد هواداران استقلال به وجود آورده است.

افشارزاده که برخلاف نظر وزیر ورزش اقدام به جذب منصوریان کرد در محفلی عنوان کرده «انتظار نداشتم منصوریان این گونه اخباری را اعلام کند که در نهایت به ضرر من تمام خواهد شد. قطعا ۹ بازیکن از استقلال جدا نمی شوند و منصوریان هم نباید این اخبار را عنوان می کرد.»

منبع : نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين