امروز : یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/03 - 9:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

دیدار صالحی‌امیری با حسن خمینی

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی گفت: اسم فرهنگ که باید محور و شاخص در سبک زندگی باشد نامش را اخلاق امام می‌نهیم. لذا فرهنگی را می‌خواهیم ترویج کنیم که فرهنگ امام است.

سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز به همراه معاونین خود ضمن حضور در حرم مطهر امام راحل و تجدید میثاق با آرمانهای ایشان، با حجت‌الاسلام حسن خمینی دیدار کرد.

 

*فرهنگی را می‌خواهیم ترویج کنیم که فرهنگ امام است

حجت الاسلام سید حسن خمینی در این دیدار گفت: مجموعه فرهنگی ما باید برای خود اصالت قائل شوند باید هویت قائل باشند اصالت یعنی خود را ابزار دست دیگران قرار ندهد بلکه خود را بشناسد لذا باید مسیر خود را در میانه دوگانه تحجر و ولنگاری ادامه دهد. انقلاب به همان اندازه از ولنگاری دور است که از تحجر دور است این به معنی این نیست که بخاطر مبارزه با تحجر سر به بالین ولنگاری و بی هویتی بگذاریم.

 

وی افزود: در این وزارتخانه نام نیک از آن کسانی است که بر عقیده‌شان ایستاده‌اند. فرهنگ را بازیچه دست نکنید در فرهنگ تعامل با فرهنگ‌ها داریم ولی اضمحلال نداریم و نباید اینگونه باشد که پس از دوره‌ای فرهنگ ایرانی، شیعی و اسلامی نداشته باشیم. اسم فرهنگ که باید محور و شاخص در سبک زندگی باشد نامش را اخلاق امام می‌نهیم. لذا فرهنگی را می‌خواهیم ترویج کنیم که فرهنگ امام است.

 

حجت‌الاسلام خمینی با اشاره به وزیر جدید گفت: به دوره مدیریت صالحی امیری امیدوارم. همچنین وی از دو حوزه شعر و سینما یاد کرد و افزود: در حوزه شعر جهش بزرگی داشته و رد پاهای بزرگ دیده می‌شود. در حوزه سینما دارای یک گفتمان و هویت درونی شده‌ایم و در حوزه قرآن هم کارهای بزرگی صورت گرفته است.

او با بیان اینکه شناخت از توانمندی‌های خودمان بسیار مهم است گفت: باید توانمندی‌های فرهنگی خودمان را بشناسیم مثلا در بعد مردم شناسی مردم ایران مهربان هستند و کینه جو نیستند از سوی دیگر باید ضعف‌های خود را هم بدانیم، اینکه تنبل هستیم و پشتکار نداریم اما در حوزه استعداد نه عقبیم و نه آنگونه‌ایم که هیچکس مثل ما نباشد. باید توانمندی‌هایمان را بشناسیم و با تعامل توانمندی‌هایمان را صادر و نقاط ضعف را جبران کنیم.

 

 

*مشکل ایران اخلاق است

سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار گفت: مدت زیادی در صحیفه به دنبال شناسایی مفاهیم کلیدی فرهنگی امام بودم در نهایت به یک جمله رسیدم. تمام اندیشه امام مبنی بر ساخت انسان فرهنگی است.

وی به مشکل جامعه یعنی اخلاق اشاره کرد و گفت: امروز بعد چند دهه وقتی باز می‌گردیم تا جامعه ایران را آسیب‌شناسی کنیم در می‌یابیم مشکل ایران اخلاق است و نیاز به بازگشت به مبانی اخلاقی که رهبر انقلاب و امام راحل تبیین کرده‌اند است.

وی جهت‌گیری و حرکت فرهنگی این نظام را در جهت اندیشه‌های امام دانست.

 

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين