امروز : جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/03 - 22:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان

درگیری تن‌ به تن ارتش عراق با داعش در موصل

یک شبکه خبری عراق با اعلام خبر ورود ارتش این کشور به محله الانتصار موصل خبر داد که ارتش به صورت تن‌به‌تن با تروریست‌های داعش در محله الانتصار وارد درگیری شده است.

به گزارش بابل نوین، ارتش عراق موفق شده‌است وارد محلهٔ الانتصار، اولین منطقه در کرانۀ شرقی رود دجله در موصل شود و در آنجا با تروریست‌ها درگیر است.

عبدالامیر رشید یارالله، فرماندۀ عملیات نینوا، پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت یگان نهم و لشگر سوم ارتش عراق تا منطقۀ انتصار در کرانۀ شرقی شهر موصل پیش رفته‌اند و وارد این منطقه شده‌اند.
السومریه نیوز به نقل از یک منبع محلی افزود گروه‌ موسوم به ارتش العسره، که تحت کنترل داعش است، از خیابان‌های شهر قدیمی موصل به‌طور ناگهانی ناپدید شده‌اند.
بر اساس این گزارش، این گروه، از تروریست‌های کارکشته داعش تشکیل شده‌است و گفته می‌شود حضور آنان در هر منطقه ممکن است به معنی حضور ابوبکر البغدادی، سرکردۀ داعش، در آن منطقه باشد.
برخی منابع می‌گویند این گروه، که به حلقۀ نزدیکان البغدادی متصل است، احتمالاً به سوریه گریخته‌است.
السومریه نیوز همچنین به نقل از یک منبع محلی از کشته شدن ابوعمر اردنی، رئیس به‌اصطلاح مجلس شورای داعش در موصل خبر داده‌است.
گفته‌ شده خودروی حامل ابوعمر اردنی، که یکی از نزدیک‌ترین افراد به البغدادی محسوب می‌شود، در منطقه‌ای در مرکز موصل هدف موشک قرار گرفته‌است.
۱۸ روز از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل از چنگال داعش گذشته‌است و نیروهای عراقی تاکنون ده‌ها روستا و شهر را در حومۀ موصل آزاد کرده‌اند.
ناظران می‌گویند موفقیت نیروهای عراقی در برابر داعش فراتر از حد انتظار بوده‌است.
منبع : السومریه نیوز
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين